MorTilki.Com

Kedinizin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız?

Kedinizin Sizi Sevdiğini Nasıl Anlarsınız?

Sevimli tüylü dostlarımızdan olan kediler, sergiledikleri bazı garip davranışlarla insanları şaşırtabiliyor. Onların doğasında bulunan bu davranışları gözlemleyerek, bir kedinin sizi sevdiğini anlamak mümkün.

Kedilerin insanlara sevgi gösterirken uyguladığı birçok farklı yöntem bulunuyor. Çevrelerinde olup bitenlere karşı çeşitli tepkiler göstererek duygularını farklı davranış ve hareketlerle belli ederler. Eğer siz de bu sevimli hayvanlardan birine kapılarınızı açtıysanız, kedilerin hareketlerinin ne anlama geldiğini bilmenizde fayda var.

Kediler Sevgilerini Nasıl Gösterirler?

Kedinizin sizinle uyumayı sevmemesi, sizi sevmediği anlamına gelmez. Sizinle uyumaktan hoşlanmayan kediniz, dışarıda avladığı bir fareyi size getirerek sevgisini belli etmek isteyebilir. Kediler sahiplerine farklı yöntemlerle sevgilerini gösterebilmektedir.

Karınlarını Herkese Göstermezler

Sevimli tüylü dostlarımızdan olan kediler, hassas noktalarını herkese göstermeyi pek tercih etmezler. Yaradılış gereği diğer bölgelerinden daha hassas ve yumuşak olan karın bölgelerini koruma içgüdüleri bulunur.

Genellikle kendilerini güvende hissettikleri ortamlarda yuvarlanırlar ve hassas bölgelerini gösterirler. Kediniz sizinleyken bu şeklide rahat davranıyorsa, size güveniyor ve seviyor anlamına gelir.

Sizinleyken Gözlerini Kısıyorsa

Kedilerin gözleri, güvenmedikleri canlıların yanındayken oluşabilecek tehlikelere karşı sürekli açıktır. Yanında siz varken gözlerini yavaşça kırpıyor ve kısıyorsa, halinden memnun ve size sevgi gösteriyor anlamına gelir. Böyle anlarda siz de aynı şekilde bakışlar atarak eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Severken Çıkardıkları Sesler

Kedinize dokunduğunuz zaman çıkardığı seslere kulak vererek onun hislerini anlayabilirsiniz. Sadece mutlu olduklarında mırladıklarını bilmenizde fayda var. Eğer onu severken mırlıyorsa halinden memnundur ve sizinle iyi anlaşıyor demektir.

Sizinle Oynarken Küçük Isırıklar

Onunla oynadığınız anlarda elinizi incitmeyecek şekilde hafifçe ısırıyorsa sizi sevdiği içindir. Bu davranış birçok kedinin sevgi gösteriş biçimlerinden biridir. Sert bir şekilde ısırdığı zaman size zarar verebileceğinin farkındadır.

Yakaladığı Fareyi Size Hediye Etmesi

Avcılık içgüdüleri bir hayli kuvvetli olan kediniz, bir gün yakaladığı fare veya kuşu getirip kapınıza koyarsa sakın yanlış anlamayın. Onun için oldukça değerli olan bu şeyleri size getirip hediye etmesi, size karşı olan memnuniyet ve sevgisinin bir göstergesidir.

Sürekli Sizi Takip Ediyorsa

Kediniz sizinle vakit geçirmeyi seviyorsa sürekli sizi takip eder ve gittiğiniz diğer odalara sizinle gelir. Aynı zamanda uyurken de odanızda uyumayı tercih eder. Bu göstergeler sizinle zaman geçirmekten hoşlanıyor demektir. Bütün kedilerin aynı hareketleri yapmalarını beklemek yanlıştır. Sadece uyurken yanınızda olması bile sizi sevdiği anlamına gelir.

Yanınızdayken Kendini Temizliyorsa

Kediler yabancı hissettikleri güvensiz yerlerde yalayarak kendilerini temizlemezler. Siz yanındayken çekinmeden kendini temizliyorsa, sizi kendi ailesinden birisi olarak görüyor demektir. Bu davranışlarını aynı zamanda stresten arınmak ve yanlarında bulunan kişilerle bağ kurmak için de yapmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ