MorTilki.Com

Çocuklara Fiziksel Zararlar Verebilen Tehlikeli Oyuncaklar

Çocuklara Fiziksel Zararlar Verebilen Tehlikeli Oyuncaklar

Çocukların güzel vakit geçirebilmesi ve eğlenmesi için alınan bazı oyuncuklar fiziki tehlikelere yol açabiliyor. Akla zor gelebilecek olası kaza ve yaralanmalara sebebiyet vermemek için, oyuncak seçimi yaparken dikkatli olmak ve bir daha düşünmek gerekiyor.

Oyuncak seçerken yapılacak doğru tercihler çocuğunuzun öğrenme ve hayal dünyasını geliştirirken, yapılan bilinçsiz seçimler onlara ciddi fiziki zararlar verebilmektedir.

Uçan Balon Tehlikesi

Çocukların çok sevdiği uçan rengarenk balonlar görüldüğü kadar masum olmayabiliyor. Bu balonlarda bulunan helyum gazı kazara solunursa hayati tehlikeye yol açabiliyor. Ayrıca patlama anında ortaya çıkan basınç işitsel sorunlara neden olabiliyor.

Pil Bulunan Oyuncaklar

Birçok oyuncakta bulunan pil, kolay ulaşılabilir olduğunda büyük tehlikeye neden olabiliyor. Çeşitli boyutlardaki piller çocuklar tarafından yutulabilir. Pilli oyuncak alırken pil bölmesinin korunaklı olmasına dikkat etmeniz hayati önem taşımaktadır.

Sert Pervaneli Oyuncaklar

Bu tür oyuncakların kullanımı sonucu birçok yaralanma ile karşılaşılabilmektedir. Yüksek hızlarda dönen sert pervane, parmak, göz ve vücudun birçok yerinde yaralanmalara sebep olabilir. Sert ve hızla dönen pervaneli oyuncakların çocuklar için doğru bir tercih olmadığını aklınızdan çıkarmayın.

Küçük Parçaları Bulunan Oyuncak Kitleri

Küçük ve oldukça fazla parçaya sahip olan bu oyuncakların kullanımı son derece yaygındır. Çocuklar bu küçük parçaları yutarak boğulma tehlikesi ile karşılaşabilirler. Bu nedenlerden dolayı bu tür oyuncak kitlerini çocuklardan uzak tutmanız gereklidir.

Oyuncak Tabancalar

Yüksek hızla çeşitli sert cisimler fırlatan ve tazyikli su fışkırtan tabancalar yaralanmalara neden olabilmektedir. Yakın mesafeden fırlayan sert cisim son derece risklidir. Bu tip oyuncakları alırken belirtilen tehlikelerin farkında olmanız ve ona göre önlemler almanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ