MorTilki.Com

2019 Yılında Dünyanın En Çok Kazanan Aktörleri Belli Oldu

2019 Yılında Dünyanın En Çok Kazanan Aktörleri Belli Oldu

İki haftada bir yayımlanan iş dergisi Forbes, 2019 yılında en çok kazanan erkek aktörlerin listesini yayımladı. Bir yıl içinde onlarca milyon dolar servet kazanan ilk üç aktörün Avengers Endgame oyuncuları olması ise dikkat çekti.

Forbes dergisi, 1917 yılından bu yana iş ve sanat dünyasında yazdığı haberler ile dünyanın en çok ses getiren dergilerinden biri. İki haftada bir yayımlanan derginin bu sayısında 2018 Haziran ile 2019 Haziran arasındaki  bir yıllık süreçte en çok kazanan erkek aktörlere yer verdi. İşte 2019 yılında dünyanın en çok kazanan 10 aktörü ve kazandığı rakamlar…

1 – Dwayne Johnson : 35 Milyon Dolar

Akrep Kral serisi, Hızlı ve Öfkeli serisi, Sihirli Dağ, Kıyamet Öyküleri,  G.I. Joe : Misilleme,  San Andreas Fayı, Herkül Özgürlük Savaşçısı, Muhbir ve Zor Kazanç gibi filmlerden yakınen tanıdığımız 47 yaşındaki Dwayne Douglas Johnson en çok kazananlar listesinde. Johnson’ın son bir yıl içinde kazandığı miktar tam 35 Milyon Dolar.

2 – Chris Hemsworth : 76.4 Milyon Dolar

İlk kez Star Trek filmiyle beyazperdeye adım atan 36 yaşındaki Avustralyalı Chris Hemsworth, Home and Away dizisinde sergilediği başarılı performans sayesinde Logie ödülünü almıştı. Hemsworth bir yılda kazandığı 76.4 Milyon dolarlık kazancıyla dünyanın en çok kazanan erkek aktörleri listesinde yer alıyor.

3 – Robert Downey Jr : 66 Milyon Dolar

54 yaşındaki Amerikan oyuncu Robert John Downey Jr, BAFTA ve Altın Küre ödüllerinin sahibi. Sherlock Holmes, Iron Man Zodiac ve Kiss Kiss Bang Bang gibi filmlerde rolünün hakkını başarıyla veren Robert Downey Jr bir yıl içinde 66 Milyon Dolar para kazandı.

4 – Akshay Kumar : 65 Milyon Dolar

51 Yaşındaki Hint aktör Akshay Kumar 90’lı yıllarda sinema sektörüne girdi ve o yıllardan günümüze kadar 100’den fazla yapımda rol aldı. Başarılı kariyerinin ekmeğini yiyen Akshay Kumar’ın geçtiğimiz Haziran ayından bu yana 65 Milyon dolar para kazandığı biliniyor.

5 – Jackie Chan : 58 Milyon Dolar

Çoğu tehlikeli sahnelerde dublör kullanmamasıyla bilinen Hong Kong’lu ünlü aktör sanat hayatı boyunca 150’ye yakın yapımda yer aldı. 65 yaşında olmasına rağmen sinemadan vazgeçmeyen Jackie Chan halen aksiyon filmlerinde rol almayı sürdürüyor. Chan’in geçtiğimiz bir yıl içinde kazandığı miktar ise 58 Milyon dolar.

6 – Bradley Cooper : 57 Milyon Dolar

44 yaşındaki Amerikalı oyuncu Bradley Cooper‘ı Limit Yok, The Hangover, Yes Man gibi başarılı filmlerden birçoğumuz yakınen tanıyoruz. Cooper’ın son günlerde kazandığı para hiçte azımsanacak miktarda değil. Son yılda 57 Milyon dolar para kazanan ünlü aktörde çok kazananlar listesinde.

7 – Adam Sandler : 57 Milyon Dolar

Komedi filmlerinin aranan yüzü 52 yaşındaki Adam Sandler başarılı bir sinema geçmişine sahip. Komedyen olarakta bilinen Sandler ayrıca yönetmenlik ve senaristlikte yapıyor. Cooper gibi bir yıl içinde 57 Milyon Dolar kazanan erkek aktörlerden bir diğeride Adam Sandler.

8 – Chris Evans : 43.5 Milyon Dolar

Amerika Boston’lı 38 yaşındaki ünlü aktör ilk kez 2001 yılında sinema sektöründe adından söz ettirmişti. Kaptan Amerika filmiyle yüzüne aşina olduğumuz Chris Evans birçok filmin yanısıra tv dizilerinde de rol aldı. Sadece bir yılda 43. 5 Milyon Dolarlık servet değerinde kazancıyla dünyanın en çok kazananlar listesine girmeyi başaran bir diğer zengin erkek aktör oldu.

9 – Paul Rudd : 41 Milyon Dolar

Tam ismi Paul Staphen Rudd olan 50 yaşındaki Amerikalı aktör Ant Man serisi, Avengers Endgame, Fırlama Kızlar gibi filmlerde başarıyla rolünün hakkını vermişti. 41 Milyon dolarlık kazancıyla Forbes dergisinin listesinde yer almayı başardı.

10 – Will Smith : 35 Milyon Dolar

Amerikalı aktör Will Smith’i her ne kadar başarılı bir sinema oyuncusu olarak tanısakta aslında o başarılı bir rap sanatçısıda. Smith’in rol aldığı son sekiz film 100 Milyon dolardan daha fazla hasılat yaparak rekor kırmıştır. Son bir yıl içinde bu filmlerden kendi payına ise 35 Milyon Dolar para düşmüştür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ