MorTilki.Com

Sahte Lamborghini ve Ferrari Üreten Şebeke Çökertildi

Sahte Lamborghini ve Ferrari Üreten Şebeke Çökertildi

Geçtiğimiz günlerde Brezilya’da yaşanan bir olay görenleri şaşkına çevirdi. Brezilya polisinin uzun süren çalışmaları sonucu sahte Lamborghini ve Ferrari otomobillerin üretildiği bir tesis ve çalışanları yakayı ele verdi. Tesiste üretilen sahte araçları inceleyen uzmanlar gerçeklerinden ayırmakta zorluk çekti.

Replika otomobiller çoğunlukla Uzak Doğu ülkelerinde üretilmekte. Bu ülkelerde bu tür sahte otomobillere sahip olmak çokta zor değil. Sahte otomobil şebekeleri, çoğu otomobil tutkunun hayallerini süsleyen lüks araç markalarına ağırlık veriyor. Üretilen bu replika araçlara dışarıdan bakıldığı zaman orijinalinden ayırt etmek pek de kolay değil.

Brezilya güvenlik güçleri tarafından ortaya çıkartılan sahte lüks otomobiller dünya gündeminde oldukça ilgi çekti. Baskında ele geçirilen otomobilleri gerçeğinden ayırt etmek son derece zor. Baba ve oğlu tarafından üretilen sahte Ferrari ve Lamborghini’ler görenleri bir hayli şaşırtıyor.

Brezilya polisi iki ay önce bu garajı gözetlemeye başladı ve baskın sırasında sekiz farklı model lüks otomobil ele geçirildi. Araçların içerisinde eski modellerin de yer alması dikkat çekti. Şebekenin sahte araç üretimi yaptığı tesiste Lamborghini Huracan, Gallardo ve Ferrari F430 modelleri ile karşılaşıldı. Tesiste modellerin gövdeleri, amblemleri, jant setleri ve koltukları da bulunuyor. Bu parçalar orijinal parçalar ile aynı tasarıma sahip ve ayırt etmek son derece zor.

Baskın sonrası sahte araç üretilen tesis polisler tarafından mühürlendi ve araçlara el konuldu. Alınan bilgilere göre farklı markalara ait sahte lüks otomobiller, 45.000 ve 60.000 dolar gibi fiyatlara alıcı buluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ