MorTilki.Com

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, Generalini Pirana Dolu Havuzda İnfaz Etti

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, Generalini Pirana Dolu Havuzda İnfaz Etti

Uyguladığı katı kurallar ile adından sıkça söz ettiren Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, darbe hazırlığında olduğunu öğrendiği bir generali için tüyler ürperten bir idam şekli seçtiği iddia ediliyor. İddialara göre Kuzey Kore Lideri Kim, kendisine karşı darbe hazırlıklarında olduğunu öğrendiği bir generali pirana dolu bir havuza atarak infaz etti.

Uluslararası haber kaynaklarında alınan bilgilere göre Kuzey Kore Lideri Kim Jong, ismi açıklanmayan generali içi son derece tehlikeli olan pirana balıkları ile dolu bir havuzun içine atarak kan donduran bir şekilde öldürdüğü bildirildi. İnfazın geçekleştiği yer ise Kim Jong-un’un Ryongsong Sarayı. Darbe hazırlığındaki generalin pirana dolu havuzda infaz edilmeden önce başka işkenceler de gördüğü gelen bilgiler arasında. Kim Jong-un‘un bu infaz yöntemini seçerken 1977 yılındaki James Bond filminde geçen bir sahneden ilham aldığı belirtiliyor.

Elde edilen bilgilere göre Kim Jong-un’un, 2011 yılında babasının ölümünden sonra ülkenin başına geçtikten sonra yüksek rütbelerdeki 16 generali daha öldürdüğü belirtiliyor. İnfaz sırasında kullandığı yüzlerce pirana balığını ise Brezilya’dan ithal etmiş.

Kim Jong-un, daha önce de üst düzey generallerini vahşice yöntemler kullanarak öldürmüştü. Döneminin Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı O Sang Hon alev makinası kullanılarak infaz edilmiş. Geçtiğimiz yıllar Güney Kore gazetesinde yer alan haberde Kuzey Kore Lideri Kim’in, birçok generali insanlık dışı yöntemler kullanarak infaz ettiği biliniyor. Kim Jong-un, darbe hazırlığında olduğunu öğrendiği dönemin Genelkurmay Başkanı olan Kim Çolu‘yu “havan topu” ile infaz ettirmiş.

Gerçekleşen bu infaz ile ilgili bazı açıklamalar yapan İngiliz bir diplomat, “Kim korkudan besleniyor. Düşmanlarını halk önünde idam ettirmesiyle biliniyor. Pirana olayı da tam onun yapacağı bir işti zaten. O bu tür şiddeti siyasi amaçları için uyguluyor” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ