MorTilki.Com

Aylık 7,90 Lira Abonelik Ücretiyle Amazon Prime Resmi Olarak Türkiye Pazarında!

Aylık 7,90 Lira Abonelik Ücretiyle Amazon Prime Resmi Olarak Türkiye Pazarında!

Amerika merkezli teknoloji şirketi Amazon, 7,90 TL. aylık abonelik ücreti ile Türkiye pazarına girdi. Abone olan kişiler, hızlı kargo, kampanyalardan erken haberdar olma ve Prime Video’ya erişebilme gibi ayrıcalıklardan yararlanabilecek. Dahası, yeni üye olanlar 30 gün boyunca bu imkanlardan ücretsiz faydalanabilecekler.

ABD menşeili Amazon‘un abonelik sistemi resmi olarak Türkiye’de kullanıma açıldı. Oldukça uygun fiyatla Türkiye pazarına giren Amazon, 7.90 Lira aylık ücret karşılığında abonelerine çeşitli ayrıcalıkları sunacak. Bu bağlamda, hızlı kargo, ertesi gün teslimat, Prime Gaming ve Amazon Prime Video’ya erişebilme gibi imkanlardan faydalanmak mümkün olacak.

Amazon Prime abonelerinin avantajları bunlarla sınırlı değil! Bazı ürünlerde yapılan ”Bitmeden yakala” kampanyalarına 30 dakika önceden erişebilecek ve belirlenen bazı ürünlerde abonelere özel indirimler sağlanacak. Dahası, 30 gün (1 ay) boyunca ücretsiz deneme aboneliği açılmış durumda.

Amazon.com.tr adresi üzerinden üyelik oluşturabilir ve 1 ay boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Belirlenen süre sonunda ise 7,90 TL. gibi cüzi bir ücret ödemeniz gerekecek. Tabii deneme süresinin sonunda memnun kalmazsanız herhangi bir ödeme yapma zorunluluğunuz yok.

Ülkemizdeki dijital platformlardan en popüler olanı hiç şüphesiz Netflix. Diğer yandan, Amazon’un alt kuruluşu olan Prime Video, kaliteli dizi ve filmleriyle ideal bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Abone olan kişiler Pirime Video’da bulunan yüzlerce dizi ve film arasından istediğini izleyebilecek. Bunun için ek bir ücret ödemek gerekmiyor ancak bazı dizilerin son sezonlarının Prime’a dahil olmadığının da altını çizmek gerekiyor.

Öte yandan, bilindiği gibi Netflix 30 günlük ücretsiz deneme aboneliğini Türkiye’de kullanıma kapatmıştı. Kötü kullanım nedeniyle böyle bir karar aldıklarını açıklayan yetkililer, geçtiğimiz ay 0,20 ila 1,99 Lira arasında bir ücret karşılığında deneme aboneliğini yeniden aktif hale getirdi. Amazon Prime’ın Türkiye’de aktif olmasıyla, dijital platformlar arasında nasıl bir rekabet olacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak hiç şüphesiz bu rekabetin kullanıcılara yarayacağı kesin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ