MorTilki.Com

Kaplan Gözü Taşı Nedir? Kaplan Gözü Taşının Az Bilinen 6 Faydası

Kaplan Gözü Taşı Nedir? Kaplan Gözü Taşının Az Bilinen 6 Faydası

Günümüzde üretilen birçok takının ayrılmaz parçası olan kaplan gözü taşı, hoş bir parlaklığa sahip yarı değerli bir kuvars türüdür. Eski medeniyetlerden günümüz modern çağ toplumlarına kadar sayısız uygarlık, şans getirdiği ve kötü güçleri uzak tuttuğu gerekçesiyle bu taşı kullanmıştır ancak kaplan gözü taşının faydalarını yalnızca bunlarla sınırlamak haksızlık olur.

Kaplan gözü taşları yoğun olarak Güney Afrika’dan gelmektedir ancak Brezilya, Hindistan, Burma, Avustralya ve Amerika gibi farklı lokasyonlarda da kaplan gözü çıkarılmaktadır. Kalitesine göre fiyat aralığı değişen kaplan gözü taşları, bileklik, küpe, kolye, yüzük, halhal, tesbih gibi takılarda, aksesuarlarda ve süs eşyalarında sıkça kullanılır.

Tarih boyunca birçok toplum kaplan gözünü değerli bir kristal olarak nitelendirdi ve hem parapsikolojik hem de bedensel faydaları olduğu gerekçesiyle kullandı. Örneğin, iyi şans getirdiğine inanılan kaplan gözünü, savaşa giden Roma askerleri zırhlarına takardı. Hindistan’da ise birçok bilge meditasyon esnasında kaplan güzünü yanında bulundururdu. Aradan geçen uzun yıllar içinde bu taşın aslında bilinenden daha fazla yararı olduğu öğrenildi ve insanların en yakınında bulunması amacıyla süs eşyalarının, takıların ve çeşitli aksesuarların ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Sarıdan altın kahveye kadar çeşitli renk tonlarında olan bu taşın isminin kaplan gözü olması tesadüfi değildir. Ormanların kraliçesi olan kaplanlar, güçlüdür, cesurdur ve her zaman saldırmaya hazır halde yaşarlar. Kaplan gözü taşının korkulardan arındırması, cesaret kazandırması ve uyuşukluğun üstesinden gelmesi gibi kaplanların karakteristik özelliklerini çağrıştıran faydaları bu ismi almasında etkili olmuştur.

Kaplan Gözü Taşının Faydaları Nelerdir?

Yeni fırsatlar ortaya çıktığında kendinizi bir adım geride tutuyor ve karar vermekte tereddüt ediyor musunuz? Geleceğe dair sebebi bilinmeyen endişeler yüzünden risk almaktan korkuyor musunuz? Ne istediğinizi bilmenize rağmen peşinden gidecek cesareti bulamıyor musunuz? Görünüşe göre kaplan gözüne ihtiyacınız var!

Kaplan gözü taşı, kemik sağlığından beyin fonksiyonlarını desteklemeye ve ruh halini iyileştirmeye kadar birçok fayda sağlıyor. İşte kaplan gözü takılarını kullanarak elde edebileceğiniz az bilinen 6 kazanım…

Negatif enerjiyi emerek pozitif enerji yayar: Ne yaparsanız yapın hiçbir şeyden mutlu olamıyorsanız, çevrenizde negatif enerji yoğunluğu olduğunu söyleyebiliriz. Kaplan gözü taşı negatif enerjiyi emerek pozitif enerji yayar. Bu sayede, daha mutlu olursunuz ve siz farkında olmasanız bile pozitif enerji yüklü insanları kendinize çekersiniz.

Kemik ağrılarına iyi gelir: Diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi artrit ve romatizmal şikayetleriniz için doktora gitmeniz gerektiğine hiç şüphe yok ancak iyileşme sürecinizi hızlandırmak ve ağrı şiddetini azaltmak için kaplan gözü taşını kullanmayı deneyebilirsiniz. Tıbbi tedavi sürecine ek katkı sağlayan kaplan gözü taşı kemik ağrılarını azaltır ve iyileşmeyi hızlandırır.

Korkulardan arındırarak cesaret verir: Anlamsız bir şekilde geleceğe yönelik kaygı ve endişeleriniz varsa şimdiki anınızı kötü geçirmenize neden olan korkularınızı gidermek için kaplan gözü taşını kullanabilirsiniz. Kaplan gözü taşı kendinize olan güveninizi artırır ve gereksiz korkulardan arındırarak cesaretli bir birey olmanızı sağlar. ”Hayallerinizin peşinden gitmek için hiçbir şeyin sizi durdurmasına müsaade etmeyin.” Kaplan gözü taşının asıl mesajı ve anlamı budur.

Hızlı ve doğru karar almanızı sağlar: Karar alma sürecinde yavaş davransanız bile doğru seçimi yapmak için zihinsel olarak dengeli olmanız gerekir. Herhangi bir konuda karar vermekte zorlanıyorsanız ve kendinizi her zaman bir adım arka plana atıyorsanız o halde ihtiyacınız olan şey kaplan gözü taşıdır!

Finansal kayıplar ve depresyon: Mali bir çöküş yaşadığınızda ne olur? Bununla nasıl başa çıkabilirsiniz? Bu sebepten dolayı kesinlikle stresli olursunuz. Stresli olduğunuzda, daha fazla negatif olma eğilimindesiniz. İşte tam burası, kaplan gözü taşının finansal krizde iyi hissetmenizi sağlayacak noktadır. Ek olarak, çoğu insan kaplan gözü taşının para artışını tezahür ettirecek kadar güçlü olduğuna inanır.

İyi şans getirdiğine ve koruyucu olduğuna inanılır: Tarih boyunca birçok medeniyet kaplan gözü taşını kötü güçlerden korunmak amacıyla kullanmıştır. Spiritüel anlamda koruyucu etkisinin olduğuna inanılan kaplan gözünün aynı zamanda iyi şans getirdiği düşünülmektedir.

Kaplan gözü taşının çoğu faydası mistik özelliktedir. Bu da faydalarının bilimsel olarak kanıtlanamayacağı anlamına gelir. Buna rağmen çoğu insan kaplan gözü taşı kullanarak çeşitli fiziki etkilerinden yararlanılabileceğini iddia ediyor. İşte onlardan birkaçı…

  • Uyku sorunlarını giderir, uykuya dalma süresini kısaltır.
  • Astım gibi solunum rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Sindirim sorunlarını en aza indirir.
  • Migren krizlerini ve diğer baş ağrılarını hafifletir.
  • Sürekli kabus görünler için etkili bir taştır.

Kaplan gözü taşlarının işe yararlılığı konusunda herhangi bir klinik çalışma olmasa da kullanmamak için de herhangi bir neden yok. Kaplan gözü taşlı bileklik, yüzük, kolye, halhal, küpe veya tesbih satın alarak kullanabilir ve sonuçları kendiniz gözlemleyebilirsiniz. Sonuç olarak, herhangi bir faydasını görmeseniz bile bu takılar oldukça şıktır ve kullanmaya değerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ