MorTilki.Com

Paraşütle Atlayan 103 Yaşındaki Yaşlı Adam Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Paraşütle Atlayan 103 Yaşındaki Yaşlı Adam Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Teksas’ta yaşayan 103 yaşındaki Al Blaschke, paraşütle atlayan dünyanın en yaşlı insanı oldu. İlk atlayışını 100. doğum gününde yapan yaşlı adam, üç yıl aradan sonra torunuyla birlikte yaptığı ikinci atlayışı sonrasında Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı.

Al Blaschke, 1918 – 1920 arasında yaşanan ölümcül salgın İspanyol gribini, 1930’larda Büyük Buhran’ı ve günümüzde korona pandemisini atlattı. Geride bıraktığı bir asır boyunca birçok savaşa tanıklık etti. Hatta 2. Dünya Savaşı’nda uçak parçaları üretti. Şimdi tam 103 yaşında ve dünya rekoru kırıyor.

İlk kez 100. yaş gününde paraşütle atlayan Blaschke, üç yıl aradan sonra 103 yaşındayken yeni bir atlayış gerçekleştirdi. 14 Bin feet yükseklikteki uçaktan torunuyla atlayan yaşlı adam, dünya rekorunu kırarak ”paraşütle atlayan dünyanın en yaşlı insanı” ünvanına sahip oldu.

Kısa bir açıklama yapan Al Blaschke, ”Aslına bakarsanız bu kadar uzun yaşayabileceğimi hiç düşünmemiştim. Hayatım boyunca birçok şey yaşadım ve sayısız anı biriktirdim ama bunların hiçbiri paraşütle atlamak kadar heyecan verici değildi. Serbest atlayışa torunlarım beni ikna etti. Son atlayışla hem rekor kırmış hem de Kevin’in (torununun çocuğu) üniversite mezuniyetini kutlamış olduk” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ