MorTilki.Com

e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Dağıtımı Başladı! Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Maske Dağıtımı Başladı! Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz maske kampanyası, geride bıraktığımız gün ePttAVM platformu üzerinden başlatılmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; 20-65 arası bütün vatandaşların haftalık 5 adet ücretsiz maske hizmetinden yararlanabileceği duyurulmuştu. Söz konusu açıklamanın ardından ePttAVM’de yoğunluk nedeniyle bazı teknik sorunlar yaşanmış ve kampanyanın e-Devlet üzerinden devam edeceği belirtilmişti.

Ülkemizde koronavirüs vakalarının artmasının önüne geçmek için her geçen gün yeni tedbirler alınıyor. Kısa süre önce alınan son tedbirler kapsamında umuma açık marketler, pazar yerleri, toplu taşıma araçları ve hastanelerde maske takma zorunluluğu getirilmişti. Vatandaşlar, hal böyle olunca maske bulmakta çeşitli zorluklar yaşamaya başladı.

Bu konuda vatandaşlardan gelen çağrılara kulak veren yetkililer, ePttAVM internet sayfasında bulunan başvuru formu aracılığı ile ücretsiz maske alınabileceğini açıklamıştı. Ancak kısa sürede oluşan yoğun trafik sebebiyle hizmette bazı sorunlar yaşanmış ve askıya alınmıştı. Ücretsiz maske siparişleri, bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yeniden alınmaya başladı.

e-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar, herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan ücretsiz maske siparişi verebiliyor. Kampanya için hazırlanan sayfada bulunan formu doldurarak başvuru yapan kişi ve aynı evde yaşayan bireyler için ücretsiz maske talep edebilmektedir.

1 – İlk olarak bu bağlantıya tıklayarak ilgili hizmet sayfasını açın.

2 – Karşınıza çıkan sayfadaki kimlik bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurun.

3 – Hemen alt kısımda görülen Aile Bilgileri bölümünden Aile Bireyi Ekle kısmına tıklayın ve sizinle aynı hanede ikamet eden kişilerin kimlik bilgilerini girin.

4 – Size kaç adet ücretsiz maskenin ulaştırılacağı, ikamet adresi sizinle aynı olan bireylerin bilgilerini girdikten sonra sayfanın en alt kısmında belirecektir.

4 – Son olarak İletişim Bilgileri alanında istenilen cep telefonu ve adres bilgilerini doldurarak güvenlik sorusu kısmındaki basit matematik sorusunu yanıtlayın.

5 – Bilgilerin size ait olduğunu belirten kutucuğu işaretledikten sonra ‘Maske Siparişi Ver‘ yazan yere tıklayarak işlemi tamamlayın.

Kargonuz, yukarıda bulunan bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız halinde PTT Kargo aracılığıyla size ulaştırılacaktır. 1 paketin içerisinde 5 adet maske bulunmaktadır. Başvuru tarihinden 1 hafta sonra yeniden ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ