MorTilki.Com

Türkiye Koronavirüs Haritası Yayınlandı! İllere Göre Vaka Dağılımı ve Vefat Görülen Şehirler

Türkiye Koronavirüs Haritası Yayınlandı! İllere Göre Vaka Dağılımı ve Vefat Görülen Şehirler

Bugün düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, herkesin merak ettiği Koronavirüs Türkiye haritası ve şehirlere göre vaka dağılımı istatistiklerini paylaştı. Söz konusu verilere göre en çok vakalar İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya illerinde bulunuyor.

Şehirlere göre koronavirüs vaka sayıları, bugüne kadar çeşitli nedenlerden dolayı yetkili kurumlar tarafından paylaşılmamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenledi ve İtalya’nın düştüğü hataya Türkiye’nin de düşmemesi için şimdiye kadar illere göre vakaların açıklanmadığını söyledi.

Koronavirüs Türkiye Haritası

Geride bıraktığımız gün görülen son iki hastayla koronavirüsün ülkemizdeki bütün şehirlere yayıldığını söyleyen Koca, istatistiklerin açıklanmasına bu nedenle karar verdiklerini, artık bütün vatandaşların daha temkinli olmasını ve kurallara dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Koca, İtalya’da salgının boyutları artmadan önce illere göre sayıların açıklandığını, bunun da virüsün bütün İtalya’ya taşınmasına neden olduğunu vurguladı. Türkiye’de de benzer bir olayın yaşanmaması için bugüne kadar vaka sayılarının gizli tutulduğunu söyledi. 

1 Nisan itibariyle koronavirüsün bütün illerimize sıçradığını söyleyen Sağlık Bakanı, bir önceki güne kadar virüsün sadece bir ilde görülmediğini, son açıklanan verilere göre o ilde de iki vaka olduğunu ve verilerin açıklanmasında artık bir sakınca görmediklerini belirtti.

En Çok Vakanın Görüldüğü 10 İlimiz

Sağlık Bakanı’nın paylaştığı verilere göre en çok vakanın 8 bin 852 ile İstanbul’da olduğu görülüyor. Listenin ikinci sırasında 853 vaka sayısı ile İzmir bulunuyor. Ankara 712 vaka ile üçüncü sırada, Konya ise 584 vakayla dördüncü sırada.

En Çok Vefat Görülen 10 Şehrimiz

Koronavirüs salgını nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı şehir İstanbul. İstanbul’da bu güne kadar 117 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetti. 18 vefat sayısı ile İzmir ikinci sırada, Kocaeli 8 ve Ankara 7 şeklinde devam ediyor…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ