MorTilki.Com

Yerli Otomobil Projesi İçin Cumhurbaşkanına Sunum Yapıldı

Yerli Otomobil Projesi İçin Cumhurbaşkanına Sunum Yapıldı

Geçtiğimiz ay düzenlenen bir etkinlik sırasında Cumhurbaşkanı, yerli otomobil projesinin yavaş ilerlediğine değinerek, “Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz” açıklamasını yapmıştı.

Yerli otomobil projesinin ortaklarından olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter  platformu üzerinden yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz günlerde yerli otomobil projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu, Twitter paylaşımında şunları açıkladı;

“Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’nin Otomobili projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle projemiz tüm hızıyla ilerliyor, ülkemize verdiğimiz sözü tutma konusunda kararlıyız.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun sosyal medya hesabında paylaştığı görselde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır ve Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan gibi isimlerin de sunum sırasındaki toplantıya katıldığı görülüyor.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ