MorTilki.Com

Tayland’da Corona Virüsü Bulaşan Bir Hasta Tedavi Edildi! Corona Virüsünün Tedavisi Bulundu mu?

Tayland’da Corona Virüsü Bulaşan Bir Hasta Tedavi Edildi! Corona Virüsünün Tedavisi Bulundu mu?

İlk ortaya çıktığı Wuhan kentinin karantina altına alınmasına rağmen her geçen gün daha fazla insana bulaşan Corona virüsünün henüz tedavisinin olmadığı bilinmekte. Bir süredir konuyla ilgili çalışmalar yürüten Tayland Sağlık Bakanlığı, 70 yaşındaki bir hasta üzerinde uygulanan tedavi sürecinin olumlu sonuçlarla neticelendiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan haberlerde, birçok ülkede Corona virüsünün tedavisi için çalışmalarının yürütüldüğü ancak aşının en erken 20 ay içerisinde piyasaya sürülebileceği duyurulmuştu. CNN kaynaklı son haberde, Taylandlı bilim insanlarının Corona virüsünün tedavisini bulmuş olabileceği paylaşıldı.

İlk Tedavi Başarıyla Sonuçlandı!

Tayland Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek bu haberi dünyaya duyurdu. Yetkililer, uzun süren çalışma ve araştırmalar sonucu elde ettikleri bulgularla bir tedavi yöntemi geliştirdiklerini, bu yöntem sayesinde Corona virüslü bir hastanın tedavi edildiğini açıkladı. 70 yaşındaki durumu son derece ağır olan bir hastanın tedaviye olumlu yanıt verdiğini ifade eden yetkililer, tedavi sürecin ardından yeniden yapılan testlerin temiz çıktığını söyledi.

Kriangska Atipornwanich isimli doktor, uygulama yaptıkları kişinin Çin’in Wuhan kentinden gelen Çinli bir hasta olduğunu, Tayland Sağlık Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde bir değerlendirme toplantısı yapacağını ve yöntemin başka hastalara da uygulanabileceğini ifade etti.

Bu tür bulaşıcı hastalık ilaçlarının başarılı sayılabilmesi için birden fazla kişide olumlu sonuçlar alınması gerektiğini söyleyen Taylandlı doktorlar, geliştirdikleri tedavi yönteminin Corona virüsü bulaşmış ikinci bir hastada daha uygulanacağını belirtti.

Kesin bir sonuca ulaşmadan daha fazla açıklama yapmanın doğru olmadığını dile getiren Tayland Sağlık Bakanlığı yetkilileri, geliştirdikleri tedavi yönteminin diğer hastalarda da olumlu sonuçlar vermesini beklediklerini belirtti.

Çin başta olmak üzere diğer Asya ülkelerini de etkisi alan Corona virüsü, bölgede bulunan sağlık kuruluşlarında kesintisiz yürütülen tedavi çalışmalara rağmen henüz olumlu bir sonuçla karşılaşılmış değil. Taylandlı doktorların bulduğu yöntem başka hastalarda da olumlu sonuçlarınsa, bu tedavi uygulaması diğer ülkelerle de paylaşılarak Corona salgınından daha fazla kişinin hayatını kaybetmesinin önüne geçilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ