MorTilki.Com

Corona Virüsü Hızla Yayılıyor! Çin’de Virüs Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 132’ye Yükseldi

Corona Virüsü Hızla Yayılıyor! Çin’de Virüs Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 132’ye Yükseldi

Çin’deki corona virüsünün merkez üssü olarak bilinen Wuhan’da başlayan salgın hızla yayılarak büyümeye devam ediyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun yaptığı açıklamaya göre, corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 132’ye çıktı. Salgından etkilenen kişilerin sayısı ise 5 Bin 974’e yükseldi.

İlk olarak Çin’in en büyük şehri olan Wuhan‘da görülen ve hızla yayılan 2019-nCoV ismindeki corona virüs salgını korkutucu seviyelere ulaşmaya başladı. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu salgınla ilgili ülke genelindeki verileri paylaşarak, 132 kişinin hayatını kaybettiğini ve 5 Bin 974 kişinin ise salgından etkilendiği açıkladı.

Corona Çin Dışına Yayılıyor!

Çin’de önlem olarak 17 eyalette toplu ulaşım durduruldu ve belirli bölgeler tecrit kapsamına alındı. Tüm önlemlere rağmen salgının diğer ülkelere de sıçramaya başladı. Bu güne kadar Çin dışında, Tayland’da 14, Japonya’da 7, Singapur ve Amerika’da 5, Avustralya, Fransa, Almanya ve Güney Kore’de 4’er kişi, Malezya’da 3, Vietnam’da 2, Nepal, Kanada, Kamboçya ve Sri Lanka’da 1’er kişide corona virüsüne rastlandı.

Sinema, Tiyatro, Cafe ve Sergi Salonları Geçici Olarak Kapatıldı

Çin hükümeti virüsün yayılmasına engel olmak için çeşitli kısıtlamalar yapmaya başladı. Buna göre, toplu taşım araçları dahil olmak üzere sinema, tiyatro, cafe ve sergi salonları gibi mekanlar toplam 17 eyalette kapatıldı. Ayrıca Çin genelini kapsamak şartıyla yabani hayvan ticaretine yasak getirildi.

Amerika, Çin’deki Vatandaşlarını Özel Bir Uçakla Geri Getiriyor

Çin’deki corona virüsünün tehlikeli boyutlara gelmesi ve hızla yayılmasıyla birlikte Amerikalı yetkililer, Çin’deki vatandaşlarını ülkelerine getirme kararı aldı. Wuhan’dan kalkış yapan ve içinde 240 Amerikalının bulunduğu özel bir uçak Salı günü saat 21:20 civarlarında Anchorage’daki Ted Stevens Anchorage Uluslararası Havaalanı‘na iniş yaptı. Diplomatların ve iş insanlarının olduğu 240 kişilik kafile, sağlık taramasından geçirildikten sonra evlerine gönderilecek.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ