MorTilki.Com

Evde Değerli Eşyaları Saklamak İçin İlham Alabileceğiniz Yer Fikirleri

Evde Değerli Eşyaları Saklamak İçin İlham Alabileceğiniz Yer Fikirleri

Değerli takılarınızı, altınlarınızı veya nakit paranızı evde bırakıp çıktığınızda, hırsızlık şüphesi her zaman aklınızın bir köşesinde yer işgal eder ve ev dışında huzursuz olmanıza neden olur. Bu tür kıymetli şeyleri bir banka kasasında saklamak her zaman en güvenli yol olsa da ev içinde hırsızların bile aklına gelmeyecek bazı yerleri kullanmanız, onları daha güvende tutmanızı sağlayabilir.

Muhtemelen herkesin evinde değerli eşyalarını sakladığı özel bir yer vardır. Ancak bu yer gerçekten düşündüğünüz kadar güvenli mi? MorTilki.Com ekibi olarak, evde değerli eşya saklama yerlerini içeren bir paylaşım yapmaya karar verdik. Tabii ki, yazdığımız bu fikirlerin aynısını uygulamanıza gerek yok. Buradaki önerileri ilham almak için kullanabilirsiniz. Evinize dikkatlice baktığınızda yalnızca sizin bileceğiniz çok sayıda gizli nokta olduğunu göreceksiniz.

Saksılar

Özellikle kaktüs gibi dikenli bir saksı çiçeğiniz varsa bu noktaları değerli eşyalarınızı saklamak için kullanabilirsiniz. Öncelikle kıymetli eşyalarınızı küçük bir naylon poşete koyup daha sonra saksı toprağına gömebilirsiniz.

Krema, Marmelat, Salça vb. Kavanozlar

Herkesin evinde jel kıvamlı çeşitli yiyecekler bulunur. Salça, marmelat, krema ya da buna benzer farklı yiyeceklerin olduğu kavanozları saklama yeri olarak kullanabilirsiniz. Ancak, öncesinde kıymetli eşyalarınızı küçük bir poşete koymayı unutmayın.

Takım Çantası

Çoğu kişinin evinde tornavida, pense, kerpeten vb. araç gereçlerin olduğu bir takım çantası vardır. Bu takım çantalarının alt kısmı, özellikle para ve kredi kartı gibi daha ince olan kıymetli eşyalarınızı saklamanız için uygun bir yerdir.

Çöp Kutusu

Öncelikle çöp kutunuzun en altına değerli eşyalarınızı yerleştirin ve üzerini bir kağıt ile örtün. Kağıt, çöpün alt kısmının boş gibi görünmesini sağlayacaktır. Daha sonra çöp torbasını kovaya geçirin.

Fön Tarağının Sapı

Hırsızların bile aklına gelmeyecek bir başka gizli saklama yeri de fön taraklarının sapıdır. Çoğu fön fırçasının sapı çıkarılabiliyor. Kısıtlı küçük bir alan sunsa da gizli bir nokta olarak kullanılabilir.

Bebek Bezleri

Bu yöntemi evinizde kullanabileceğiniz gibi tatile gittiğinizde de işinize yarayacaktır. Kıymetli eşyalarınızı otel odasında bıraksanız olmaz, denize girerken şezlonga bıraksanız olmaz! Böylesi durumlarda hırsızların şüphelenmeyeceği bir yer olarak bebek bezlerini kullanabilirsiniz.

Sıvı Sabunluk, Şampuan ve Saç Kremi Kutuları

Çocuk bezinde olduğu gibi, bu yöntem de tatilde ve evinizde işinize yarayabilir. Dışardan bakıldığında içi görünmeyen sıvı sabunluklar, şampuan ve saç kremi kutuları kimsenin aklına gelmeyecek bir saklama yeri olabilir.

Bakliyat Kavanozları ve Yoğurt, Süt Kapları

Değerli malzemelerinizi saklayabileceğiniz bir diğer nokta da pirinç, bulgur, nohut, mercimek, fasulye, un vb besinlerin bulunduğu kavanozlardır. Ayrıca şeffaf olmayan süt ve yoğurt kapları da bu iş için kullanılabilir.

Eski Ayakkabılar

Çoğu ayakkabının içinde çıkarılabilen bir tabanlık bulunur. Bu tabanlığın alt kısmını saklama yeri olarak kullanabilirsiniz. Ancak, kullandığınız ayakkabının eski olduğundan emin olun. Aksi halde eve giren hırsız hem kaliteli ayakkabınızı hem de paralarınızı çalmış olmasın.

Ayrıca ilaç kutuları, fotoğraf çerçeveleri ve albümleri, kitaplar, duvar ve masa saatleri, oyuncaklar gibi çoğu yer gizli bölme olarak kullanılabilir. Tüm bunlarla birlikte, özellikle altın gibi değerli ziynet eşyalarınızı evinizde nereye saklarsanız saklayın hırsızların bunları bulmak için uyguladığı sayısız yöntem var. Bu sebeple, kıymetli eşyalarınızı evinizde saklamak yerine banka kasalarında tutmanız en akıllıca ve en güvenli yöntem olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ