MorTilki.Com

Fotoğraflarla Dünya Şehirlerinden Yeni Yıl Coşkusu! 2020’ye Böyle Girdiler

Fotoğraflarla Dünya Şehirlerinden Yeni Yıl Coşkusu! 2020’ye Böyle Girdiler

Yeni Zelanda ve Avustralya’da başlayan yeni yıl kutlamaları tüm dünya şehirlerinde renkli görüntülere sahne oldu. Havai fişek ve lazer ışık gösterileri eşliğinde 2020 yılına giren ülkelerden eğlenceli fotoğraflar haberimizin devamında…

Sydney,  Avustralya

2019 veda edip 2020’ye merhaba denildiği anlarda Sydney’de havai fişekler patlatıldı. Sidney Liman Köprüsü ve Sidney Opera Binası üzerindeki havai fişek gösterileri sakikalarca devam etti.

Auckland, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın en kalabalık şehri Auckland‘da insanlar büyük bir coşkuyla 2020 yılına merhaba dedi. Güney Yarım Küre’nin en yüksek yapısı olmasıyla bilinen 328 Metre yüksekliğindeki Sky Tower Kulesinden havai fişekler patlatıldı.

Tokyo, Japonya

Gökdelenleriyle meşhur Tokyo’nun en kalabalık ve popüler semtlerinden biri olan Shibuya‘da yeni yıl heyecanı yaşandı. Semt merkezinde toplanan insanlar doyasıya eğlendi.

Seul, Güney Kore

Güney Kore’de yılbaşının en renkli geçen yeri şüphesiz, Seul’deki Bosingak Pavilion (Çan Pavyonu) oldu. 2020 yılını kutlamak için özel olarak hazırlanan etkinlik çerçevesinde sabaha dek süren eğlenceli aktiviteler yapıldı.

Bali, Endonezya

Hindu inanışında özel bir yeri olan Vishnu heykelinin bulunduğu Bali Adası’ndaki Garuda Wisnu Kencana milli parkında yeni yıl kutlamaları düzenlendi. Park içinde dakikalarca süren havai fişek gösterileri yapıldı.

Hong Kong

Hong Kong’daki yılbaşı kutlamaları esnasında toplanan insanlar, havai fişekler gökyüzünü aydınlatırken demokrasi yanlısı hareketin beş talebini sembolize etmek için ellerini havaya kaldırdı.

Singapur

Singapur’un ticaret merkezi olarak kabul edilen Marina Bay çevresinde yeni yıl gösterileri binlerce insanın katılımıyla düzenlendi. Havai fişek gösterilerinin yanı sıra lazer ışık gösterileri yapıldı.

Kuala Lumpur, Malezya

Malezya’nın başkenti olan Kuala Lumpur’da yeni yıl coşkusunu yaşayan şehirlerdendi. Petronas İkiz Kuleleri özel bir sistemle aydınlatıldı ve çevresinde havai fişek gösterileri yapıldı.

Bangkok, Tayland

Tayland’ın başkenti Bangkok’taki yılbaşı gösterileri Chao Phraya Nehri çevresinde gerçekleştirildi. Yapılan ışık gösterileriyle gecenin karanlığında nehir aydınlatıldı.

Londra, İngiltere

Londra’nın popüler turistik cazibe merkezlerinden olan 135 metre yüksekliğindeki London Eye, salı gecesi yapılan yeni yıl kutlamalarının merkeziydi. Işık ve havai fişek gösterilerini izleyen İngilizler unutulmaz anlar yaşadı.

Paris, Fransa

Paris’teki Arc de Triomphe anıtı yeni yıl gösterileri çerçevesinde ışıklandırıldı ve yılbaşı gecesi Fransızlara harika bir görsel şölen sunuldu.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai’deki yılbaşı kutlamaları dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa (Burc Halife) çevresinde yapıldı. Toplamda 163 kattan oluşan 823 metre yüksekliğindeki gökdelen ışıklandırılarak çeşitli slayt gösterileri yapıldı.

Moskova, Rusya

Rus devlet başkanlarına özel olarak inşaa edilen Moskova Kremlini yılbaşı gecesi için özel olarak ışıklandırıldı. Bu özel yapı çevresinde saat gece 00:00’ı gösterdiğinde dakikalarca süren havai fişek gösterileri yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ