MorTilki.Com

Ülkelere Göre Yurtdışı Gezilerinde Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Ülkelere Göre Yurtdışı Gezilerinde Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Ziyaret edeceğiniz her ülkenin kendisine özgü kültür, gelenek ve inançları bulunmaktadır. Gideceğiniz ülkelerin gelenek ve kuralları hakkında hassas noktaları bilmeniz, komik duruma düşmemeniz ve garip şekilde karşılanmanız için önemlidir. İşte yurtdışına çıktığınız zaman dikkat etmeniz ve yapmamanız gerekenler.

Fransa

Fransa’ya gittiğiniz zaman para konusunda az konuşmaya dikkat edin. Ne iş yaptığınızı ve hangi pozisyonda çalıştığınız söyleseniz de, ne kadar maaş aldığınızı asla söylemeyin. Fransa’da kazandığınız para miktarının dile getirilmesi büyük bir kabalık olarak algılanmaktadır.

Fransa hakkında bilinmesi gerek diğer biri husus ise, Fransızlar İngilizce bilseler dahi asla konuşmazlar gibi yanlış bir bilgi bulunmaktadır. Bu durumun esas sebebi Fransa’nın yabancı dil eğitimi konusunda zayıf olması ve insanların yabancı dil konusunda yetersiz olmasıdır.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda ziyaretinizde araba kullanmak zorunda kalırsanız, trafikte başınıza ne gelirse gelsin korna çalmamaya dikkat edin. Yeni Zelanda’da korna çalmak büyük bir kabalık olarak kabul edilmektedir.

Hindistan

Hindistan gezisine sevgiliniz veya eşiniz ile gitmişseniz yakın temas halinde bulunmanızı pek tavsiye etmiyoruz. Oldukça muhafazakar bir ülke olan Hindistan’da, çiftlerin dışarıda bir birine sevgi gösterisi yapması hoş karşılanmaz.

Japonya

Japonya seyahatinizde yemek yediğiniz bir yerde bahşiş vermemeye dikkat edin. Bahşiş vermişseniz, garsonun arkanızdan bahşişi geri getirdiğini görecekseniz. Bu bilginin dışında Japonya’da birisi ile tanışırsanız sarılmamaya dikkat edin, çünkü Japonlar sarılmaktan hoşlanmazlar.

Meksika

Meksika seyahatinizde çevrenizdeki eğlenceli insanları görünce şaşırmayın. Meksika eğlence düşkünü insanların ülkesidir. Size garip şakalar yapılıp lakap takılabilir. Aldırış etmeden siz de onlar gibi davranın.

Norveç

Norveç’te yaşayan insanların çoğunun dini inancı bulunmamakta ve dini konularda pek bilgileri bulunmamaktadır. Bu nedenle Norveçli insanlara inançları konusunda sorular yöneltmeyin, çünkü kabalık olarak karşılanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ