MorTilki.Com

Yavru Kedi Sanıp 2 Ay Evinde Beslediği Hayvanın Puma Olduğunu Öğrendi

Yavru Kedi Sanıp 2 Ay Evinde Beslediği Hayvanın Puma Olduğunu Öğrendi

Florencia Lobo isimli Arjantinli bir kadın, yaşadığı bölgenin yakınlarında bulunan bir parkta terk edilmiş iki yavru kedi buldu. Bulduğu hayvanların annelerinin öldüğünü düşünen kadın, kedi sandığı puma yavrularını iki ay evinde besledi.

Lobo, bulduğu hayvanların hasta ve aç olduğunu, yavrulardan bir tanesinin de kısa sürede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Arjantinli kadın, hayatta kalmayı başaran hayvanlardan bir tanesini iki ay boyunca evinde besledi. Yavru kedisini kontrol için veterinere götüren kadın, kedi diye beslediği hayvanın aslında puma olduğunu burada öğrendi.

Tito adını verdiği hayvanın puma olduğunu öğrenince şaşkına dönen kadın, bu hayvanları ölü bir kedinin yanında bulduğunu, doğum sırasında annelerini kaybettiğini düşündüğü için evinde beslemeye karar verdiğini söyledi.

Kontrol için gittiği veterinerin ilk başta bu hayvanın hangi cins bir kedi olduğunu anlayamadığını belirten kadın, uzmanlar tarafından yapılan bir incelemenin ardından kedisinin aslında puma yavrusu olduğunu öğrendi.

Yapılan incelemeler sonucu, hayvanın Amerika’nın güney bölgelerinde yaşayan yaguarundi türünde bir puma cinsi olduğu sonucuna varıldı.

Gerçeği öğrencince sahiplendiği yavru pumayı yaşadığı bölgedeki hayvanat bahçesine teslim eden Florencia Lobo, hayvanın bakımları yapıldıktan sonra yeniden doğaya salınacağını dile getirdi.

Bir açıklama yapan hayvanat bahçesi yetkilileri, bu tür pumaların ormanlık bölgelerde yaşadığını, kuş, balık ve kurbağa gibi hayvanları avlayarak beslendiklerini söyledi.

Yetkililer, insanların bu tür yavru hayvanlarla karşılaşınca, yaralı veya bir yere sıkışmış olmadığı sürece müdahale edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ