MorTilki.Com

Görenleri Şaşkına Uğratan Dünyanın En Çok Dövmeli İnsanları

Görenleri Şaşkına Uğratan Dünyanın En Çok Dövmeli İnsanları

Dünyanın farklı noktalarında piercing ve dövme konusunu abartan kadın-erkek birçok insan var. Tarz değişikliğini farklı algılayıp dövme yaptırmak konusunda çığır açan dünyanın en çok dövmeli insanlarını derledik…

Paul Lawrence (Enigma)

Enigma olarak bilinen Amerikalı Paul Lawrence başarılı bir müzisyen ve sinema oyuncusu. Tüm vücuduna bir yapboz dövmesi yaptırdı. Dövmelerin yapılması için 200’den fazla dövmeci Enigma’nın vücudunda çalıştı. Dövmelerden daha ilginç olanı geçirdiği ameliyatlarla kafasına iki boynuz implantı taktırdı.

Kala Kawai

Kala Kawai dövmeye küçük yaşlarda gönül vermiş ve bu işte kendini geliştirerek uzman bir dövme sanatçısı olmuş. Bu esnada kendi vücuduna bolca dövme yaptırmayı da ihmal etmemiş. Vücudunun %75’i dövmelerle kaplı bu adam piercing konusunu da hayli abartan biri.

Victor Hugo Peralta ve Karısı Gabriela Peralta

Uruguaylı dövmeci Victor Hugo Peralta eş seçiminde gayet başarılı gibi görünüyor. Kendisi gibi bir dövme tutkunu ve dövme sanatçısı olan Gabriela ile evli. Çiftin vücutlarının yaklaşık %80’i dövmelerle kaplı. Bu özellikleri sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiler. Dünyanın en çok dövmeli evli çifti rekoruna sahipler.

Dennis Avner (Kedi Adam)

Asıl mesleği bilgisayar teknisyeni olan Amerikalı Dennis Avner, bir kediye benzemek için onlarca operasyon geçirdi. Üst dudağını yukarı kaldırttı, burun şeklini değiştirdi ve dişlerini sivrilttirdi. Tüm vücuduna kaplan desenlerinde dövme yaptırdı. 2012 yılında hayatını kaybeden kedi adamın intihar ettiği rapor edildi.

Tom Leppard (Leopar Adam)

Tom Leppard’ın soyunup ormana gittiğinde diğer hayvanların onu bir leopar zannedeceğine hiç şüphe yok. Bu leopar tutkunu adam 79 yaşında. Bir zamanlar dünyanın en çok dövmeli erkeği ünvanına sahip olan Tom’un kulaklarının içi dışında tüm vücudu dövmeyle kaplı.

Rick Genest (Zombi Çocuk)

Rick Genest bir zamanlar sıradan biriyken vücuduna yaptırdığı dövmeler sayesinde bir anda meşhur oldu. The Zombie Boy lakabıyla bilinen Rick’in tüm vücudu insan iskeleti ve kemik dövmeleriyle kaplı. 2010 yılında fotoğraflarını internette paylaşan Genest, 2011 yılında meşhur oldu ve Lady Gaga’nın Born This Way isimli şarkı klibinde oynadı.

Julia Gnuse

Vücudundaki bazı izleri gizlemek için yaptırmaya başladığı dövmeler Julia’da bir saplantı haline gelmeye başladı. Vücuduna sürekli dövme yaptıran genç kadın en sonunda dünyanın en çok dövmeli kadını olarak rekorlar kitabına adını yazdırdı.

Eric Sprague (Kertenkele Adam)

Sürüngenlere olan hayranlığı nedeniyle bir kertenkele olmaya karar veren Eric, çeşitli diş, dil, kulak operasyonları geçirdi. Kaşlarının üzerine ise implantlar taktırdı. Tüm yaptıklarına rağmen kendini tam bir kertenkele olarak görmeyen Eric Sprague, ”Kuyruğum eksik ama onu yapacak bir cerrah henüz bulamadım” diyor.

Etienne Dumont

Etienne Dumont kendini yaşayan bir sanat eseri olarak görüyor. Kulaklarına ve dudak altına çemberler taktıran bu adamın vücudunun tamamına yakınında dövme var. Ayrıca kafasının sol üstünede boynuzu andıran bir implant taktırdı. Sosyal bir insan olan Dumont Cenevre’de yaşıyor.

Elaine Davidson

Brezilya’da doğan Elaine, şu anda İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da yaşıyor. 2011 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en çok piercing takan kadını olarak adını yazdırdı. Yapılan sayımda kadının vücudunda 6925 adet piercing olduğu tespit edildi. Bu arada kocasında ise tek bir piercing bile yok.

Gregory Paul McLaren (Lucky Diamond Rich)

48 yaşındaki bu adam Şanslı Elmas Zengini lakabıyla bilinen Yeni Zelandalı bir sokak sanatçısı. Karnaval ve şovların aranan yüzü olan bu adam dünyanın en çok dövmeli adamı ünvanının sahibi. 2006 yılında Guinness tarafından %100 dövmeli adam olarak ilan edildi. Cinsel organı, ağzı ve kulakları dahil dövme olmayan hiçbir yeri yok. Dövme bağımlısı olan bu adamın şimdilerde dövme yaptıracak tek bir boş noktası bile yok. Nasıl hissettiğini merak ediyoruz. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ