MorTilki.Com

Azeri Şarkıcı Azerin’den Barış Pınarı Harekâtı’na Yönelik Duygulandıran Video

Azerbaycanlı ses sanatçısı Azerin, TSK’nin düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’na destek olmak amacıyla kısa bir video yayımladı. Ünlü sanatçı duygulandıran paylaşımında Mehmetçiğe destek vurgusu yaptı.

48 yaşındaki ünlü Azeri ses sanatçısı Azerin, Barış Pınarı Harekâtı’nı düzenleyen Mehmetçik için sosyal medya hesabından kısa bir video yayımladı. Terör örgütlerine yönelik yapılan harekâta desteğini vurgulayan Azerin;

”Sizleri gecenin bu saatinde Bakü’den selamlıyorum. Diyeceksiniz ki, gecenin bu saatinde ne oldu? Tüm kalbimle son nefesime kadar Mehmetçiğimizi, Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, Barış Pınarı Harekâtımızı Türkiyemizi desteklemek istiyorum ve sesimizi duyurmak istiyorum. Görüyorsunuz bayraklarımız yan yana. Türkiye ile Azerbaycan arasında hiçbir fark yoktur. Orası da bizim vatanımızdır, Azerbaycan’da bizim vatanımızdır. Bayraklarımız nice yıllar yan yana dalgalanacak ve tam desteğimiz Türkiye’miz olacak ve son nefesimize kadar Türkiye diyeceğiz. Peygamber ocağı olan Mehmetçiğimizi destekleyeceğiz. İnşallah bir hedefimiz var; Turan, Kızıl Elma.” ifadelerine yer verdi.

Azerin Kimdir?

9 Mayıs 1971 Bakü Azerbaycan doğumludur. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Azerin, Azerbaycan Devlet Televizyonu ve Radyosu’nda çocuk şarkıları söyleyerek müzik dünyasına adım atmıştır. 15 yaşına geldiğinde ise Azerbaycan Devlet Televizyonu ve Radyosu’nda Menekşe Korosu solisti olmuştur.

Kendi ana dili haricinde Kazakça, Özbekçe, Fransızca, İtalyanca, İngilizce, Balkan Dilleri, Rusça, Kırgızca onlarca eseri seslendirmiştir. Azerbaycan Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’nden mezun olan Azerin tüm dünya genelinde onlarca konser vermiş turnelere çıkmıştır. Ayrıca TRT Avaz ve TRT Müzik kanallarında birçok canlı performans sergilemiştir. 2006 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Azerbaycan Devlet Sanatçısı ünvanına layık görülmüştür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ