MorTilki.Com

Hindistan’da 2 Kurbağa Düğün Yapılarak Evlendirildi

Garip olay Hindistan’ın Karnataka eyaletinde yaşandı. Hint gelenekleri gereğince Güney Hindistan’da 2 kurbağa yağmur tanrısını hoşnut edebilmek amacıyla düğün töreni yapılarak evlendirildi.

Hindistan’ın kıyı bölgelerine son aylarda yağmur yağmıyordu. Bunun üzerine bölge halkı tarafından, Hindistan‘ın Karnataka eyaletine bağlı Udupi şehrinde garip bir düğün töreni yaptılar. 2 Kurbağa küçük çelenk ve çiçeklerle süslenerek nikaha hazırlandı. Bölge sakinlerininde katıldığı nikah töreninde kurbağalar evlendirildi.

Udupi sakinleri kurbağaları evlendirerek yağmur tanrılarını hoşnut edeceklerine ve bu sayede yağmur yağacağına inanıyor. Merasimi yapmadan önce farklı köylerden birer tane kurbağa yakalayan bölge insanları düzenledikleri törenle hayvanları evlendirdi.

Evlendirilen Kurbağalar Balayına Gönderildi

Yapılan düğün töreninin bitmesinin ardından evlendirilen kurbağalar Karnataka eyaletine bağlı başka bir şehir olan Manipal‘e balayına gönderildi. Organizatörlere göre yeni evli kurbağalar Manipal’de balayı yaparak mutlu birlikteliklerinin tadını çıkaracak.

Hint inanışına göre, indra gökyüzü, yağmur, fırtına ve savaş tanrısı olarak kabul ediliyor. Yapılan bu tören sonucunda indra’nın memnun olacağı ve yağmur yağdıracağı düşünülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ