MorTilki.Com

Sosyal Medyada ‘Filozof’ Lakabı Yakıştırılan 10 Yaşındaki Atakan Kayalar, Açıklamalarıyla Herkesi Şaşırttı

İstanbul’da bulunan bir kitap mağazasını ziyaret eden Fethi Çağıl, kitapları incelediği sırada 10 yaşındaki Atakan Kayalar ile karşılaştı. Kendisine kitap tavsiyesinde bulunan ‘filozof’ Atakan, kitaplar hakkındaki bilgisi ve ifade tarzıyla herkesi şaşırttı. Cep telefonu kamerası ile kayıt altına alınan o sohbet, sosyal mecralarda günün en çok paylaşılan videosu oldu.

Beşinci sınıf öğrencisi olduğunu, felsefeye büyük ilgi duyduğunu ve son 5 ay içerisinde 250’den fazla kitap okuduğunu belirten Atakan Kayalar, sosyal medyanın gündemindeki o videoda, Nietzsche, Aristo, Jean Jack Rousseau ve Spinoza gibi birçok ünlü yazarın kitaplarını okuduğunu söylüyor. Sosyal medya kullanıcıların filozof lakabını yakıştırdığı Atakan, eğitim, demokrasi ve adalet kavramları hakkında şaşırtan yorumlarda bulundu.

İlk olarak eğitim sisteminin düzeltilmesinin gerektiğine değinen küçük filozof Atakan, daha sonra da adaletin değiştirilmesi gerektiğini söylüyor ve öncelikle eğitimin sisteminin değişmesinin zaten adalet sistemini değiştireceğini ifade ediyor. Bu sözleriyle birçok kişiden övgü toplayan Atakan Kayalar, psikiyatrist olmak ve otizmin tedavisini bulmak istediğini belirtti.

Videonun sosyal medyada paylaşım rekoru kırmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atakan Kayalar, fazla anlatabileceği bir hayat hikayesinin olmadığını ve insanların kitap okuması gerektiğini söyledi.

Minik filozofun annesi Hülya Kayalar, oğlunun iyi bir ifade yeteneğinin olduğunu, hiç kimseden maddi ve manevi bir beklentilerinin olmadığını belirtti. Çok mutlu olduğunu ve oğluyla gurur duyduğunu söyleyen anne, insanlardan tek isteğinin oğlunun hayatının bu şekilde devam ettirilmesi olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ