MorTilki.Com

Sabriye Şengül, İlk MMA Kafes Dövüşü Maçında 32 Saniyede Nakavt Oldu

Kick boks dalında şampiyonlukları bulunan Sabriye Şengül, bir süre önce MMA kafes dövüşü alanına geçiş yapmıştı. Bir aydır ilk maçı için yoğun antrenmanlar yapan Şengül, ilk çıktığı maçta Hollandalı rakibi Denise Kielholtz’a sadece 32 saniye dayanabildi.

İlk çıktığı kafes dövüşü maçında hezimete uğrayan eski Survivor yarışmacısı, maçın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kendisini destekleyen herkesten özür dilediğini belirtti.

Türkiye’yi MMA kafes dövüşü dalında ilk defa temsil edecek kadın sporcu Sabriye Şengül, karşılaşma öncesinde bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Strestliyim ve rakibime biraz sinirliyim. Biz onunla kick boks maçı yapacaktık. Kick boks maçını kabul etmedi. MMA maçından sonra benim zayıf yönümü bilerek beni maça davet etti. Ben de kabul ettim. Bu maçtan sonra onunla kick boks yapacağız. Kendime güveniyorum.”

Kısa sürede rakibine yenik düşen Sabriye, hakemin maçı bitirmesinin ardından karara itiraz ederek “Kickboks demiştik kickboks! MMA değil!” şeklindeki sözleriyle rakibi Denise Kielholtz’a tepki gösterdi.

23 Kasım tarihinde Londra’da düzenlenen maçtan erken aldığı yenilgiyle dönüş yapan Sabriye, sosyal medya hesabından “Antrenörlerimle 1 aydır savunma çalıştığımız halde gereken taktiği yapamadım çünkü sinirime ve hırsıma yenik düştüm. Asla heyecanlı değildim. Türk halkından ve antrenörlerimden özür diliyorum. Hiçbir şey bitmedi bu daha başlangıç.” mesajını yayınlandı.

Sabriye’nin hayranları, Instagram hesabındaki paylaşımına “Daha yeni başlıyorsun, sıkma canını”, “Canın sağ olsun Sabriye” gibi, çok sayıda destek yorumları gönderdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ