MorTilki.Com

İnsan Yüzlü Maymundan Sonra Şimdi de İnsan Yüzlü Balık Görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde Tainjin Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan insan yüzlü maymunun görüntüleri çok konuşulmuştu. Son olarak Çin’in güneybatısındaki bir gölde insan yüzlü sazan balığı görüntülendi.

Çin’in Tainjin Hayvanat Bahçesi’nde yaşamını sürdüren isimsiz bir maymun insan suretini andıran yüzüyle dikkat çekti. Hayvanat bahçesi çalışanlarının aktardığı bilgilere göre, 16 yaşındaki insan yüzlü maymun, daha önce aynı cins 2 dişiyle birlikte yaşıyordu.

Yüz hatlarıyla ilk bakışta insanı andıran maymun, birlikte yaşadığı 2 dişinin ölmesiyle birlikte tek kaldı.

Son olarak Güneybatı Çin’deki bir gölde insan yüzlü bir sazan balığı görüntülendi. Turist bir kadının cep telefonu kamerası ile kaydettiği görüntülerde insan suretini andıran yüze sahip balığın kıyıya yaklaştığı görülüyor.

Çin’in Kunming şehrindeki gölde görüntülenen balık bilim insanlarının da dikkatini çekti. Balığın oldukça nadir görülen bir tür olduğunu dile getiren yetkililer, bu tür az rastlanan hayvanların avlanmaması gerektiğini söylüyor.

Özellikle Çinli koleksiyonerler insan yüzlü hayvanlar için uçuk rakamlarda para ödeyebiliyor. Kasaplık yapan  Brendan O’Sullivan, 2010 yılında şans eseri yakaladığı insan yüzlü sazan balığını açık artırmada satarak  40 Bin Sterlin para kazanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ