MorTilki.Com

Sahaya Giren Tavuğu Tekmeleyerek Öldüren Futbolcuya Hakemden Kırmızı Kart

Geçtiğimiz Cumartesi günü Hırvatistan’ın Sisak Moslavina bölgesinde yapılan maçta akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Yarı profesyonel ligde bulunan NK Jelengrad takımı oyuncusu Ivan Gazdek, sahaye giren tavuğu tekmeleyerek öldürdü ve öfkeyle saha dışına fırlattı.

2 Kasım Cumartesi günü yarı profesyonel ligde bulunan NK Jelengrad ve Jasenovac takımları yeşil sahada karşı karşıya geldi. Maçın ilk yarısında sahaya giren tavukları kovalayan NK Jelengrad oyuncusu Ivan Gazdek, ikinci yarıda yine sahaya tavukların girdiğini görünce öfkeden deliye döndü. Taç çizgisinin hemen yanında bir tavuğu tekmeleyerek öldüren genç sporcu, öldürdüğü hayvanı öfkeyle saha dışına fırlattı.

Ne sportmenliğe ne de insanlığa yakışan bu olayı gören maçın hakemi ”Sportmenlik dışı davranış” gerekçesiyle 23 yaşındaki Gazdek’e kırmızı kart göstererek sahayı terketmesini istedi.

Kırmızı kart sonrası daha da sinirlenen Hırvat futbolcu, tavukların hijyen açısından sorun teşkil ettiğini, tavuk dışkısı dolu böyle bir ortamda futbol müsabakasının düzenlenemeyeceğini ve kırmızı kart görmesini hakemin yanlış kararı olarak değerlendirdi.

Maçın bitmesinin ardından tepkilerin hedefi haline gelen Ivan Gazdek, bir açıklama yaparak herkesten özür diledi. ”İnanın bana bu tavuğu kasten öldürmedim. Tavuğun sahibinden ve herkesten özür diliyorum. Tavuğun sahibine yeni bir tavuk alıp gönderdim. Ben hayvanlara hayran biriyim. Bunun en bariz kanıtı evimde beslediğim evcil hayvanlardır. Evimde 1 köpek, 2 kedi ve 1 papağan besliyorum.” ifadelerini kullandı.

Tavuk ölmüyle sonlanan maçta Ivan Gazdek’in takımı NK Jelengrad, NK Jasenovac’ı 8-1 mağlup etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ