MorTilki.Com

Kimmeryalı Efsanevi Karakter Barbar Conan Netflix Dizisi Oluyor!

Kimmeryalı Efsanevi Karakter Barbar Conan Netflix Dizisi Oluyor!

1932 yılında Amerikalı yazar Robert E. Howard tarafından kaleme alınan Kimmeryalı kahraman Barbar Conan (Conan the Barbarian) hikayeleri Netflix dizisi oluyor. Dizinin, 1982 yılında çekilen Arnold Schwarzenegger başrollü orijinal filmden alıntılanacağı da gelen haberler arasında.

Türk halkının esprili bir dille Berber Kenan olarak telaffuz ettiği efsanevi karakter Barbar Conan, uzunca bir sürenin ardından Tv serisi olarak ekranlara yeniden dönüyor. Son yılların dev dijital platformu Netflix, Robert E. Howard tarafından yazılan ve 1982 yılında Arnold Schwarzenegger’ın sinemaya adım atmasını sağlayan  Conan the Barbarian‘ın tüm haklarını satın aldı.

Barbar Conan Hikayeleri Nasıl Başladı?

1906 yılında Teksas’ta doğan ünlü yazar Robert E. Howard, gençlik yıllarında yazarlığa başladı. Yazdığı tüm hikayelerde güzel kadınların ve güçlü erkeklerin olduğu karakterlere sıklıkla yer veriyordu. 12 yıl süren yazarlık kariyerinin 4 yılını Conan the Barbarian serisini yazmakla geçirdi. 1932 ila 1936 yılında Barbar Conan öyküleri Weird Tales dergisinde yayımlandı. Ünlü yazar, 1936 yılında ne yazık ki intihar ederek yaşamını sonlandırdı. Kısa süren kariyeri boyunca yazdığı Barbar Conan hikayeleri, onlarca yıl boyunca farklı eserlere konu oldu.

Bunların en bilineni ise 1982 yılında Arnold Schwarzenegger‘ın zirve basamaklarını tırmanmasını sağlayan Barbar Conan filmi. Filmin oldukça beğenilmesinin ardından 1984 yılında devam filmi olan Conan the Destroyer çekildi. 2011 yılına gelindiğinde ise Jason Momoa başrollü Conan 3D filmi vizyona girdi. Conan 3D çekimleri için 95 milyon dolar civarında para harcandı ancak 64 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek büyük bir gişe başarısızlığı yaşadı.

Çekilen sinema filmlerinin dışında Conan the Adventured isimli animasyon dizisi çekildi. 1994 yılında ise Conan and the Young Warriors isimli tek sezonluk bir dizi, CBS ekranlarında seyirci karşısına çıktı.

Nexflix’in tüm haklarını satın aldığı ve Tv serisine uyarlamayı düşündüğü yeni nesil Barbar Conan yapımının çekimlerine 2021 yılında başlanması planlanıyor. Dizinin başlama tarihi hakkında ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ