MorTilki.Com

Netflix, 30 Günlük Deneme Üyeliğini Düşük Ücret Karşılığında Yeniden Başlattı

Netflix, 30 Günlük Deneme Üyeliğini Düşük Ücret Karşılığında Yeniden Başlattı

Son yılların hızla yükselen dijital platformu Netflix, iptal ettiği 30 günlük ücretsiz deneme üyeliğini yeniden başlattı. Ancak, yeni üye olup 1 aylık deneme süresinden faydalanmak isteyen kişiler 20 Kuruş ila 1,99 Lira gibi düşük bir ücreti ödemek zorunda.

Son yılların popüler platformu Netflix, geçtiğimiz 5 Şubat tarihinde 1 aylık ücretsiz üyelik uygulamasını Türkiye’de kapattığını resmi olarak duyurmuştu. Kötüye kullanım nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirten şirket yetkilileri 6 aylık bir aradan sonra deneme üyeliğini yeniden aktif hale getirdi ama bir farkla! Yeni üye olup 30 günlük deneme süresinden faydalanmak isteyen kişiler 0,20 ila 1,99 Lira arasındaki cüzi bir ücreti ödemek zorunda.

Netflix aldığı bu yeni kararla, her ay yeni bir üyelik açarak platformu sürekli bedava kullanmaya çalışan kötü niyetli kişilere engel olmak istiyor.

Diğer yandan, Maimouna Doucoure yönetmenliğindeki henüz 11 yaşında olan bir kızın dans yapan bir gruba özenerek hayatında değişiklik yapmasını konu alan ”Minnoşlar” isimli yeni Netflix filmi hakkında tartışmalar sürüyor.

9 Eylül tarihinde yayımlanacak olan filmin afişine olan tepkiler ise çığ gibi büyüyünce Netflix’ten özür mesajı geldi ve  poster değiştirildi. Yapılan söz konusu özür metninde, ”Minnoşlar filmi için kullandığımız uygunsuz afiş için çok üzgünüz. Bu hoş değil ve Sundance’da ödül kazanan bu Fransız filmini yansıtmıyor. Resimleri ve açıklamayı güncelledik” İfadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ