MorTilki.Com

Bay Yanlış Dizisinin Yayını Durdurulacak mı? Mahkeme Kararını Verdi!

Bay Yanlış Dizisinin Yayını Durdurulacak mı? Mahkeme Kararını Verdi!

Kanal D ve Fox Tv arasında süren Bay Yanlış dizisi gerginliği mahkemeye taşındı. Fox Tv ekranlarında yayımlanan Can Yaman ve Özgü Gürel başrollü dizinin yayınının durdurulması için Kanal D mahkemeye başvurdu ancak İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi talebi yerinde bulmayarak reddine karar verdi.

Fox Tv kanalında izleyiciyle buluşan yeni yaz dizisi Bay Yanlış ikinci kez mahkemelik oldu. TV100’de yer alan habere göre, Bay Yanlış dizisinin yapımcısı Faruk Turgut’un projeyi ilk olarak kendilerine getirdiğini ve birlikte uzun süre hazırlık çalışmaları yaptıklarını ancak sözleşmenin yapılacağı gün projeyi FOX’a götürdüğünü iddia ederek mahkemeye başvurdu. Tarafların arasında herhangi bir sözleşme bulunmaması nedeniyle Kanal D’nin yayın durdurma talebini mahkeme heyeti reddetti.

Bu gelişmelerin ardından 2 Temmuz tarihinde Kanal D ikinci kez mahkemeye başvuru yaparak dizinin yapımcısı olan Gold Film‘e 100 Bin Liralık tazminat davası açtı. 2. Asliye Ticaret Mahkemesi talebi yerinde bulmadı ve Kanal D’nin itirazını bir kez daha reddetti.

Bay Yanlış dizisinin yapımcısı Faruk Turgut ise yaşanan süreç hakkında konuştu. ”Birileri işi gücü bırakmış yayın durdurma kararı almak için uğraşıyorlar. 2’de olmadı bir de 17’de şanslarını denemek istemişler. Bu seferde olmadı. Benim bildiğim kanunlar her mahkemede aynıdır. Yine de siz bilirsiniz. Denemeye devam

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ