MorTilki.Com

Barbara Nadel’in Ödüllü Roman Serisi ”Çetin İkmen Polisiye Romanları” Dizi Oluyor

Barbara Nadel’in Ödüllü Roman Serisi ”Çetin İkmen Polisiye Romanları” Dizi Oluyor

İngiliz yazar Barbara Nadel’in polisiye romanlarının başkahramanı Balatlı Komiser Çetin İkmen’in maceraları Tv dizisi oluyor. 2021 sonlarına doğru ekrana gelmesi planlanan ”Türk Dedektif” dizisinin çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilecek.

İngiliz edebiyatının güçlü kalemlerinden Barbara Nadel, 70’li yıllarda Türkiye’ye gelmiş ve hayranlığını kitaplara dökmeye karar vermiş bir yazar. Ülkemiz ve Türk insanı hakkında daha çok bilgi edinmek isteyen Nadel, sıklıkla İstanbul’u ziyaret etmeye başlamış. Sonunda, kitabının hayali kahramanını Türk olarak seçmiş ve ona ”Dedektif Çetin İkmen” ismini vermiş.

Emeklerinin karşılığını alan İngiliz yazar, Çetin İkmen Polisiye Romanları sayesinde birçok ödüle layık görüldü ve İngiltere’nin en çok okunan polisiye yazarı haline geldi. Şimdilerde ise roman serisinin Tv dizisi olması için tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda.

ViacomCBS International Studios (VIS) önderliğinde başlatılacak projenin çekimlerine 2021’in ilk çeyreğinde İstanbul’da başlanması planlanıyor. Öte yandan, Türk Dedektif dizisinin küresel hakları için film ve televizyon stüdyosu Miramax‘le anlaşma sağlandı bile. Eğer her şey yolunda giderse, Çetin İkmen’in İstanbul’da geçen maceralarını 2021 yılı sonlarına doğru izleyebileceğiz. Dizinin ülkemizdeki yayın haklarını hangi platformun alacağı henüz belli değil ancak bu konuda kıyasıya bir mücadele verileceği kesin.

Şirketin dizi ve konusu hakkında yaptığı açıklamada, ”Her sokağında ayrı bir hikaye yaşanan İstanbul’un suçlarla örülü sır perdeleri, idealist Müfettiş Çetin İkmen ve ortağı Mehmet Süleyman’ın ustalık dolu iz sürüşleriyle tek tek aralanıyor. Karmaşık suçların ve tüyler ürperten suçluların gizemini en beklenmedik anlarda gözler önüne seren Türk Müfettiş, izleyiciyi şehrin kaotik karanlığında hız kesmeyen bir maceraya sürüklüyor. Kadın satıcıları, narkotik suçlular, faili meçhul cinayetler, yasa dışı suçların bilinmeyen tetikçileri ve daha birçok suçlu, Çetin İkmen’in İstanbul sokaklarında izini sürdüğü karakterlerden oluşuyor. Adrenalin, merak ve bilinmezliğin yarattığı karmaşa dizinin temposunu bir an bile düşürmeyerek izleyiciyi ekran karşısına kitlemeye hazırlanıyor. Polisiye severlerin her bölümünü iple çekeceği Türk Müfettiş, İstanbul’un bilinmeyen yüzünü ve suçların ortaya çıkış anlarını güçlü bir anlatımla gözler önüne seriyor.” İfadelerine yer verildi.

Barbara Nadel’in Türk polisiye romanları toplam 5 dile çevrildi ve dünyanın birçok ülkesinde en çok satılanlar arasına girdi. Bu diller arasında İtalyanca, Almanca, Hollandaca, İngilizce ve Türkçe bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ