MorTilki.Com

Game of Thrones’un Finali Dünya’nın En Çok İzlenen Dizi Bölümü Oldu

Game of Thrones’un Finali Dünya’nın En Çok İzlenen Dizi Bölümü Oldu

Pazar akşamları HBO kanalında yayımlanan dizinin tüm bölümleri izlenme rekoru kırıyordu. 19 Mayıs 2019 Pazar akşamı Amerikan Tv kanalı HBO’da ekrana gelen Game of Thrones 8. Sezon 6. Final bölümü tüm zamanların en çok izlenen dizi bölümü olarak tarihi bir reyting rekoruna imza attı.

Amerika’da 19.3 Milyon Kişi izledi

8 sezon boyunca her bölümü ilgiyle takip edilen dizinin final bölümünde yaşanacaklar hayranları tarafından merak içinde bekleniyordu. Final bölümünün yayımlanmasının ertesi günü açıklama yapan HBO, Game of Thrones dizisinin Amerika’da 19.3 Milyon kişi tarafından izlendiğini açıkladı.  Altyazılı ve dublajlı seçenekleriyle 150 farklı ülkede yayımlanan dizi, toplamda yüzlerce milyon kişi tarafından seyredildi.

Dizinin Yeniden Çekilmesi İçin Hayranları Kampanya Başlattı

Dizinin son sezonunun diğer sezonlara göre sönük kalması, bolca eleştiriye neden olmuştu. Final bölümünün diziye yakışmadığını düşünen hayranları, 8. sezonun yeniden çekilmesi için kampanya başlattı. Kısa süre içerisinde kampanyaya destek verenlerin sayısı 1 Milyonu geçti.

Game of Thrones’un çıkardığı uydurma dilleri 1.2 Milyon kişi öğrendi

Daha önce Star Trek (Uzay Yolu) dizisinin uydurma dili olan Klingonca dilini Dünya genelinde 600 Bin kişi öğrenmişti. Taht Oyunları dizisi uydurma dilleri öğrenme konusunda da bir rekora imza attı. Dizide senaryo gereği 2 ayrı dil var. Bunlar Yüksek Valyria ve Dothraki dilleri. Bu dilleri dünya genelinde 1 Milyon 200 Bin kişi öğrendi. Bu rakam Türkçe öğrenen yabancıların sayısıyla neredeyse eşit.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ