MorTilki.Com

30 Günlük Deneme Üyeliğini Sonlandıran Netflix, Türkiye’ye Özel Yeni Kampanyalar Planlıyor

30 Günlük Deneme Üyeliğini Sonlandıran Netflix, Türkiye’ye Özel Yeni Kampanyalar Planlıyor

Son dönemlerde yayınladığı yeni dizi ve filmlerle kullanıcısı sayısı her geçen gün artıran Netflix, üye olanların platformu daha iyi deneyimlemesini sağlayan 30 günlük ücretsiz deneme süresini iptal etmişti. Netflix, yeni bir duyuru paylaşarak Türkiye’deki kullanıcıları için avantajlı kampanyalar hazırlığı içinde olduğunu duyurdu.

Arşivinde eski ve yeni bir çok yapımı barındıran Netflix, 5 Şubat tarihinden itibaren bir aylık ücretsiz deneme süresi hizmetini sonlandırdığını resmi bir bildiriyle duyurdu. Platforma yeni katılanlar, bu günden itibaren ücretli abonelik almak zorunda.

Benzer birçok dijital platform, bir ülkede hizmet vermeye başladıktan sonra hizmetten faydalananların platformu denemesi için çeşitli kampanyalar düzenliyor. 30 günlük deneme kampanyası da bunlardan biri. Dünyanın bir çok ülkesi ve Türkiye’de faaliyet göster Netflix, 2016 yılından bu yana sürdürdüğü bu kampanyayı artık kaldırdı.

Netflix, geçtiğimiz yıl Amerika ve İngiltere gibi ülkeler için de deneme üyeliğini sonlandırmıştı. Bu ülkelerdeki kullanıcılar, deneme süresinin kaldırılmasının ardından sosyal mecralarda kampanyalar düzenleyerek platformu boykot ettiklerini açıklamıştı. 

Türkiye’de çok sayıda abonesi bulunan dijital yayın platformu, ülkemizde 30 günlük deneme kampanyasını iptal ettikten sonra yeni bir basın bildirisi yayınladı. Netflix Türkiye yetkilileri, ilerleyen günlerde yeni kampanyalar düzenleyeceklerini ifade etti. İşte o açıklama:

Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.

Milyonlarca kişinin yararlandığı ücretsiz hizmet, sadece Türkiye’de sona ermedi. Netflix, 2020 yılının ilk ayında Kanada, Güney Afrika ve İngiltere‘de de söz konusu hizmeti sonlandırmıştı. Platforma yeni katılacak kullanıcılar, artık üyeliğini açarken seçtiği paketin tutarını ödeyerek hizmetten yararlanabilecek.

Son dönemde Hakan Muhafız ve Atiye gibi iddialı Türkçe yapımlarına imza atan, milyonlarca kişinin keyifle izlediği dizi ve filmleri yayınlayan dijital platform, televizyon, cep telefonu, bilgisayar ve tabletler için hazırlanan Türkçe mobil uygulamalarla üyelerine iyi bir deneyim sunuyor. Netflix’in 30 günlük deneme süresini tekrar hizmete açması düşünülmüyor ancak yeni üyelere özel avantajlı kampanyalar düzenleyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ