MorTilki.Com

Bir Dönemin Popüler Dizisi ”Kung Fu” Yeniden Ekranlara Dönüyor

Bir Dönemin Popüler Dizisi ”Kung Fu” Yeniden Ekranlara Dönüyor

CW, 2020 – 21 Tv sezonuna yepyeni programlar ve dizilerle hazırlanıyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise 70’li yıllara damgasını vuran popüler dizi Kung Fu’nun yeniden seyirciyle buluşturulması.

Ünlü yazar ve yapımcı Ed Spieldman‘ın Kung Fu dizisi yeniden ekranlara dönüyor. Yeni yayın dönemi için hazırlıklarına başlayan CW kanalı, Kung Fu için kolları sıvadı. Çekimlerini Warner Bros’un yapacağı dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Christina M. Kim yapacak.

Ed Spieldman imzalı 1970’li yılların ilk yarısında ABC ekranlarında yayımlanan Kung Fu dizisinde David Carradine’ı Eski Batı’yı gezen bir Shaolin keşişi olan Kwai Chang Caine olarak izlemiştik. O yıllarda hayli popüler olan ve izlenme rekorları kıran dizinin başkahramanı ikonik bir karakter haline gelmişti. Sinemaseverlerin hatırlayacağı gibi Quentin Tarantino bu karakterden çok etkilenmiş ve Kill Bill’de Caradine’ı Bill rolünde oynatmıştı.

Yeni Kung Fu Dizisinde Ne İzleyeceğiz?

Aslına bakarsanız 1972-75 yılları arasında yayımlanan aynı isimli kült dizinin konusuna genel hatlarıyla bağlı kalınmış diyebiliriz. Pilot bölümü siparişi verilen ve şu an çekim aşamasında olan dizinin açıklanan konusu şöyle :

Orta yaşlardaki Çinli-Amerikalı bir kadının okuduğu üniversiteden ayrılmasıyla birlikte Çin’deki izole bir manasta doğru yola çıkar. Bu yolculuk kahramanımızın sakin geçen hayatının aksiyon dolu günlere yerini bırakacağı ilk adımdır. Nitekim, çok geçmeden memleketini suç ve yolsuzluk ile istila edildiğini gördüğünde bu duruma kayıtsız kalamaz. Masumları korumak ve suçluları adalete teslim etmek için Shaolin ve dövüş sanatları becerilerini sonuna kadar kullanır.

Kung Fu dizisi 1972 ila 75 yılları arasında ABC kanalında toplamda 3 sezon devam etmişti. Yeni çekilecek uyarlama Kung Fu dizisinin ise kaç sezon süreceği ve ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ