MorTilki.Com

Netflix’in Osmanlı Dizi Belgeseli Rise of Empires : Ottoman’dan İlk Fragman Geldi

Netflix’in Osmanlı Dizi Belgeseli Rise of Empires : Ottoman’dan İlk Fragman Geldi

Son yılların yükselen dijital platformu Netflix’in Osmanlı’yı konu alan Rise of Empires : Ottoman’ın ilk tanıtım fragmanı yayımlandı. 24 Ocak Cuma tarihinde ilk bölümüyle ekrana gelecek yapımda tarihçilerin görüşleri ve Fatih Sultan Mehmet’in başarısı seyirciye aktarılacak.

Çekimleri İstanbul’da tamamlanan Rise of Empires : Ottoman (İmparatorlukların Yükselişi : Osmanlı) 2020’nin ilk çeyreğinde yayımlanacak yapımlar arasında en çok beklenenler arasındaydı. 1. bölüm için 24 Aralık Cuma tarihi kararlaştırılan mini dizi formatındaki belgesele ait ilk tanıtım fragmanı Netflix Türkiye tarafından yayımlandı.

Rise of Empires : Ottoman‘ın oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Birkan Sokullu, Çağatay Atasagun, Damla Sönmez, Tolga Tekin ve Ushan Çakır gibi isimler bulunuyor.

Netflix’in yaptığı açıklamaya göre tarihi gerçeklikleri saptırmadan, objektif olarak izleyiciye aktaracak olan belgesel dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nu şimdiye dek yapılmamış bir şekilde ele alacak. İmparatorlukların Yükselişi : Osmanlı‘nın danışmanlığı için Profesör Celal Şengör ve Doktor Emrah Safa’dan yardım alındı. Yönetmenliğini ise Emre Şahin yaptı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme dönemine ışık tutan Rise of Empires : Ottoman 24 Ocak Cuma tarihinde Tüm dünya ülkeleriyle aynı anda Netflix Türkiye üzerinden izlenebilecek.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ