MorTilki.Com

MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Belli Oldu! MasterChef’i Kim Kazandı?

MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Belli Oldu! MasterChef’i Kim Kazandı?

TV8 ekranlarının ilgiyle izlenen programı MasterChef’in kazanan yarışmacısı belli oldu. Usta şeflerin önünde hünerlerini sergileyen son yarışmacılar, yarışmada birinci olmak için kıyasıya bir rekabet sergiledi. Finale kalan Cemre ve Alican’ın arasındaki son zorlu mücadele MasterChef Türkiye 2019 şampiyonunu belirledi.

MasterChef 2019 yarışmacıları, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna gibi usta şeflerin karşısına en iddialı yemekleri ile çıktı. Bu sezon yayınlanan bölümlerinde ilginç anların yaşandığı programda finale doğru yaklaştıkça heyecan daha da yükseldi. Finale ismini yazdırmayı başaran iki yarışmacı, birincilik ödülü olan arabayı kazanmak için ter döktü.

Final Bölümünde Yaşananlar

29 Aralık 2019 tarihinde ekrana gelen MasterChef Türkiye 78. son bölümde finalistlerden Alican ile Cemre, hazırladıkları farklı yemeklerle ünlü şeflerden en yüksek puanları almak için üç farklı oyunda yarıştı.

Ekrana gelen her yeni bölümüyle reyting listesinin ilk sıralarında yer bulan yarışmanın final bölümünde bir ilk yaşandı. Daha önce elenen ve aralarında dargınlık olan Kıvanç ile Suna ve Eda ile Güzide sarılarak dargınlıklarına son verdi. Bu olay ekran başındakileri ve o ana tanıklık eden konukları duygulandırdı.

MasterChef’in önceki bölümlerinde elenen yarışmacılar, final mücadelesi sergileyen iki isim hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Heyecanlı olduklarını belirten eski yarışmacılar, Alican ve Cemre’nin bu noktaya hak ederek geldiklerini ifade etti.

İlk İki Oyunda Neler Oldu ve Kim Kazandı?

MasterChef Türkiye 2019‘un final oyunları Uluslararası Menü ve Türk Menüsü şeklindeydi. Bu alanlardaki marifetlerini sergileyen final yarışmacıları, şeflerden şu puanları aldı:

Uluslararası Mutfak Oyunu

Alican: Somer şef 7 + Mehmet şef 7 + Danilo şef 8 = 22

Cemre: Somer şef 7 + Mehmet şef 7 + Danilo şef 7 = 21

Türk Mutfağı Oyunu

Alican: Somer şef 6 + Mehmet şef 7 + Danilo şef 7 = 20

Cemre: Somer şef 7 + Mehmet şef 8 + Danilo şef 7 = 22

İzleyenlerin nefeslerini tutarak izlediği iki final oyunu, şefler tarafından büyük bir titizlikle puanlandı. Alican toplam 42 puan alırken, Cemre ise 43 puan alarak 1 puanla rakibini geride bıraktı.

Final Oyunu Canlı Yayınlandı

MasterChef Türkiye 2019’un canlı yayınla seyirciye sunulan son oyununda nefesler tutuldu. Birinci olmak için yarışmanın başladığı ilk günden bu yana ter döken iki finalistin arasında mücadelenin sonucu canlı yayında netlik kazandı.

MasterChef Türkiye 2019 Şampiyonu Kim Oldu?

Yemek konusundaki hünerlerini sergileyerek finale adı yazdırmaya hak kazan son iki yarışmacı, kararın açıklanmasını sabırsızlıkla bekledi. Alican ve Cemre’nin o heyecanlı bekleyiş anları Cemre’nin isminin açıklanmasıyla son buldu. Cemre, MasterChef Türkiye 2019 sezonunun kazanı oldu. Yarışmanın birincisi olan Cemre, sevincini ailesi ve arkadaşlarıyla paylaştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ