MorTilki.Com

Mucize Doktor Dizisinin Son Bölümünde Hemşireleri Kızdıran Replik

Mucize Doktor Dizisinin Son Bölümünde Hemşireleri Kızdıran Replik

Fox Tv ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Mucize Doktor son bölümde ekrana gelen bir sahne tepki çekti. Söz konusu sahnedeki repliğe başta Öğrenci Hemşireler Derneği olmak üzere birçok kişiden şikayet mesajları yağdı.

The Good Doctor isimli yabancı bir dizinin Türk uyarlaması olan Mucize Doktor her Perşembe akşamı Fox Tv’de ekrana geliyor. Dizi ilk bölümünden bu yana renting sıralamalarında zirveye yerleşti ve peş peşe övgü dolu yorumlar alıyordu. Ancak dizinin 8. bölümündeki bir replik eleştirilere neden oldu.

Söz konusu sahnede, doktorun hastasına ”Debelene debelene çıkarmışsın serumunu” cümlesini sarfetmesinin ardından hastanın ”Böyle ıvır zıvır işleri hemşireler yapmıyor mu? Nasıl doktorsun sen?” repliği geçiyor. Dizinin 8. bölümündeki bu replik hakkında Öğrenci Hemşireler Derneği kamuoyu duyurusu yaparak diziyi kınadı ve hemşirelerden RTÜK’e şikayette bulunmaları istendi.

Yapılan kamuoyu açıklamasında, ”Hemşirelik mesleğinin geçmişten bu yana en büyük problemlerinden biri medya sektöründe hemşirelik imajını zedeleyecek yönde mesajların bulunmasıdır. Bu durum (Mucize Doktor 8. Bölüm 51. dakikasındaki replik) hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir. Medya sektöründe mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ