MorTilki.Com

HBO, Yeni Game of Thrones Dizisinin İsmini Açıkladı : House of the Dragon

HBO, Yeni Game of Thrones Dizisinin İsmini Açıkladı : House of the Dragon

Dünyanın en çok izlenen dizisi ünvanını elinde bulunduran Game of Thrones (Taht Oyunları), HBO imzalı yepyeni bir diziyle yeniden ekrana gelecek. House of Dragon isimli yeni dizide, Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde yaşananları izleme imkanı bulacağız.

8. Sezon 6. Final bölümünü yalnızca Amerika’da 19.3 Milyon kişinin izlediği dünyanın en çok izlenen dizisi Game of Thrones farklı bir isimle yeniden ekranlara dönüyor. HBO tarafından yapılan açıklamada yeni dizinin adı House of the Dragon (Ejderhanın Evi) olacağı belirtildi. Yeni dizi, toplamda sekiz sezon süren Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde yaşananları ekrana taşıyacak.

Bilindiği üzere Game of Thrones dizisi, aynı isimli George RR Martin tarafından yazılan kitaptan uyarlanmıştı. House of the Dragon’un yapımcıları arasında ünlü yazar Martin’in de olduğu belirtildi.

Game of Thrones’un çıkardığı uydurma dilleri 1.2 Milyon kişi öğrendi

Daha önce Star Trek (Uzay Yolu) dizisinin uydurma dili olan Klingonca dilini Dünya genelinde 600 Bin kişi öğrenmişti. Taht Oyunları dizisi uydurma dilleri öğrenme konusunda da bir rekora imza attı. Dizide senaryo gereği 2 ayrı dil var. Bunlar Yüksek Valyria ve Dothraki dilleri. Bu dilleri dünya genelinde 1 Milyon 200 Bin kişi öğrendi. Bu rakam Türkçe öğrenen yabancıların sayısıyla neredeyse eşit.

Yeni dizide, Valyria ve Dothraki dillerinin yanı sıra başka uydurma dillerinde senaryoya dahil edileceği konuşuluyor. Bu dilleri kaç kişinin öğreneceği ise merak konusu.

HBO’nun lansmanını yaptığı yeni dizi Ejderhanın Evi’nin ne zaman başlayacağı ve kaç sezon süreceği henüz netlik kazanmış değil. Dizinin ilk bölümünün 2022’de ekrana geleceği tahmin ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ