MorTilki.Com

Eski Nasa Mühendisi Gilbert Levin : Mars’ta Yaşam Olduğunu Yıllar Önce Bulduk!

Eski Nasa Mühendisi Gilbert Levin : Mars’ta Yaşam Olduğunu Yıllar Önce Bulduk!

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA) eski mühendislerinden Gilbert V. Levin, Kızıl Gezegen Mars’a dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Levin, 1970’li yıllarda gerçekleştirilen bir görev esnasında Mars’ta yaşam olduğunu kanıtladıklarını iddia etti.

Spherix’in kurucusu olan 69 yaşındaki Gilbert V. Levin,  bir dönem NASA‘da çalışmış ve 1976 yılında Viking misyonu Labeled Release görevinin yöneticiliğini yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde, Mars’ta yaşam konusuna dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Levin, ”1976 yılında evrende yalnız olmadığımızı öğrendik” diyerek dikkatleri üzerine çekti.

1976 yılında Gilbert V. Levin önderliğindeki bir ekip Viking misyonu isimli görev kapsamında ilk kez Mars’a bir uzay aracı indirdi. Heyecan içinde yürütülen ‘Viking‘ görevinin amacı Kızıl Gezegen Mars‘ta yaşama dair kanıt toplamak, deney yapmak ve görüntü almaktı.

Mars’tan alınan örnekler ile yapılan deneylerde, azot bazlı bir besin çözeltisinin, benzersiz bir radyoaktif karbon ile birleştiğini söyleyen eski NASA çalışanı, topraktaki mikroorganizmaların besinleri metabolizma ettiğini dile getirdi. Yapılan bu deneyler sonucunda Mars’ta yaşam olduğunun kanıtladığını iddia eden Levin, ”1976 yılında evrende yalnız olmadığımızı öğrendik.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ