MorTilki.Com

Milli Lazer Silahı ARMOL’un Testleri Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Milli Lazer Silahı ARMOL’un Testleri Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Kara veya havada belirlenen hedefleri özel olarak geliştirilen lazer ışınları ile yok eden milli lazer silahı ARMOL, zorlu bir test sürecini başarılı bir şekilde tamamlayarak TSK envanterine eklendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ARMOL adı verilen yerli lazer silahının testleri başarılı bir şekilde tamamladığını duyurdu.

Varank’ın sosyal medyada paylaştığı görüntüler ilgi çekmeyi başardı. Söz konusu paylaşımdaki videoda lazer silahı ile yapılan denemeler an be an kameralara yansıdı. Silahın denemelerinde kullanılan çelik levha, drone ve bomba düzeneği gibi birçok hedefin kısa bir sürede imha edildiği görülüyor.

Titizlikle gerçekleştirilen test sonrası bir açıklama yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri, ARMOL isimi yerli lazer silahı projesinin TÜBİTAK BİLGEM tarafından yapılan uzun süreli bir çalışmanın neticesinde ortaya çıktığı belirtildi.

ARMOL, sahip olduğu takip sistemi ve özel yazılım sayesinde, daha önceden belirlenen en ufak hedefleri bile lazer teknolojisi ile kısa bir sürede imha etme yeteneğine sahip. Kabul testlerini başarılı sonuçlar elde ederek tamamlayan milli lazer silahının önümüzdeki günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmesi bekleniyor.

İşte TSK envanterine girmeye hak kazanan ARMOL’un Özellikleri:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ