MorTilki.Com

Yerli Uçan Otomobil Cezeri’nin İlk Uçuş Tarihi Açıklandı

Yerli Uçan Otomobil Cezeri’nin İlk Uçuş Tarihi Açıklandı

Türkiye’nin ilk uçan otomobil projesi olan Cezeri‘nin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İsmini dünyadaki robotların ilk mucidi olan Türk Bilim İnsanı El-Cezeri‘den alan uçan otomobil projesi, 17-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Teknofest‘te görülebilecek. Ayrıca ilk test uçuşu da bu festivalde yapılacak.

Bayraktar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, uçan otomobil projesinin 8 aydır sürdüğünü ve projede oldukça ilerlediklerini açıkladı.

Sosyal medya hesabından proje ile ilgili bir açıklama yapan Selçuk Bayraktar, “Yıllarca sürecek bir tasarım ve ARGE sürecinin başlangıcı. Yoğun geçen prototip geliştirme faaliyetinin ilk 8 ayı. Hedef 9.ayda doğum, yetişirse TEKNOFEST’te uçuş” ifadelerini paylaştı.

Ülkemizin ilk uçan araba projesi olan Cezeri’de kullanılan donamım, yazılım ve motor testlerinin geliştirme ve test aşamalarının hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Bayraktar, prototip modelin imalatı için özveri ile çalıştıklarını belirtti.

Projeye ait 4 farklı alternatifin görsellerini paylaşan Bayraktar, projeye ilgi duyan kişilerin fikirlerini belirterek projeye katkı sağlayabileceklerini belirtti.

Cezeri’nin ilk defa havalanacağı Teknofest, 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanı‘nda yapılacak.

İşte uçan otomobil projesinin merak edilen diğer görselleri…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ