MorTilki.Com

En İyi Ön Kameraya Sahip, En Güzel Selfie Çeken Telefon Modelleri

En İyi Ön Kameraya Sahip, En Güzel Selfie Çeken Telefon Modelleri

Günümüzde satın alınacak cep telefonlarında en çok aranan özelliklerden birisi de kamera performansıdır. Bunun nedenleri sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ve özel anları ölümsüzleştirmek için pratik bir araç olmasıdır. Akıllı telefonların ön ve arka kameralarının kaliteli fotoğraflar çekmesi olmazsa olmaz bir özelliktir. Bu ihtiyaca cevap verebilecek, en kaliteli ön ve arka kameraya sahip ve en iyi selfie çeken cep telefonu modellerinin listesini sizler için hazırladık.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung markasının üst düzey modellerinden olan Galaxy S10 Plus, akıllı telefon kullanıcıları için birçok üstün özellik sunuyor. Yüksek seviyedeki donanım özelliklerinin yanı sıra, kullanıcılara sunduğu ön ve arka kamera performansı ile de göz dolduran bir model.

Samsung Galaxy S10 Plus modelinin ön kısmında iki kamera yer almakta. Ön kısımdaki bu iki selfie kamerası, portre modunda çekilen fotoğraflarda derinlik algısı oluşturarak ortaya harika işler çıkartabiliyor.

Huawei P30 Pro

Güzel selfie çeken telefon arayışında olan tüketicilerin en çok rağbet ettiği akıllı telefon modellerinden birisi de Huwai markası. Markanın üst düzey modellerinden olan Huwai P30 Pro oldukça iyi bir ön kameraya sahip. Bu modelde bulunan arka kamera da, yüksek zoom özelliği sayesinde oldukça dikkat çekiyor

Huawei P30 Pro’nun ön kısmında tek kamera bulunmasına rağmen son derece güzel selfie çekebiliyor. Ayrıca portre modunda da başarılı fotoğraflar elde etmek mümkün.

iPhone XS Max

Apple firmasının en iddialı modellerinden olan iPhone XS Max, ön ve arka kamera bakımından son derece yüksek özellikler barındırıyor. Telefonun arka kısmında iki, ön kısmında ise 3D sensörlü tek kamera bulunmakta. Ön kamerada bulunan 3D sensör sayesinde ortaya harika selfie’ler çıkabiliyor. Ayrıca iPhone XS Max, portre modunda en iyi fotoğraf çeken akıllı telefon olarak da biliniyor.

Samsung Galaxy A70

 Dünyanın en başarılı telefon üreticilerinden Samsung, ürettiği A serisi telefonlar ile de adından söz ettiriyor. Galaxy A70 modeli de bunlardan birisi. Bu model ile üst düzey selfie’ler çekmeniz mümkün. Ön kamerası ile çekilen fotoğraflar yazılımsal özellikler sayesinde daha güzel bir hale geliyor. En çok kullanılan yüz güzelleştirme özelliği de bunlardan birisi.

Galaxy A70 modelinin arka bölümünde ise 3 kamera bulunmakta. Harika bir uyum sağlayan bu 3 kamera sayesinde ultra geniş açıya sahip fotoğraflar çekmeniz mümkün.

Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi firmasının uygun fiyatlar ile sahip olunabilen akıllı telefon modeli Redmi Note 7, kendi sınıfında bulunan diğer modellere göre daha başarılı kamera özelliklerine sahip. En dikkat çekici kamera özelliği ise 48 megapiksel değerindeki arka kamera.

Redmi Note 7 modelinin ön kamerası da oldukça başarılı. 13 megapiksellik ön kamerası ile gün ışığında veya düşük ışıkta başarılı selfie’ler çekmenizi sağlıyor.

Huawei P Smart 2019

 Huawei imzası taşıyan bütçe dostu akıllı telefon modellerinden birisi de P Smart 2019. Bu model uygun fiyatlara alınabilecek ve iyi bir kamera performansı sunan cep telefonlarından. Huawei P Smart 2019’un arka kısmında çift kamera yer alıyor. İlk kamera kaliteli fotoğraflar çekmeyi sağlarken, ikinci kamera ise derinlik algılaması için kullanılıyor.

Ön kısımda 8 megapiksellik bir kamera bulunmasına rağmen yazılımsal özellikleri sayesinde güzel selfie fotoğraflar çekebilmeniz mümkün. Ön kamera yazılımı, yüz güzelleştirme ve çekilen fotoğrafların arka planına efektler eklemeyi mümkün kılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ