MorTilki.Com

Hidrojenle Çalışan Uçan Taksi Skai’ye BMW Desteği

Hidrojenle Çalışan Uçan Taksi Skai’ye BMW Desteği

Yakın gelecekte kara araçlarının yerini uçan otomobillerin alması zaten beklenen bir durumdu. Uzun zaman geçmeden beklenen oldu ve uçan taksiler görücüye çıkmaya başladı. Skai isimli yeni uçan taksiye BMW tam destek vereceğini açıkladı. Hidrojenle çalışan bu aracın detaylarını sizler için araştırdık…

Bir Amerikan şirketi olan Alakai, 4 yıldır bu proje üzerinde çalışmaktaydı. Alakai, ünlü otomobil firması BMW ile iş birliği yaparak hidrojenle çalışan Skai ismindeki uçan aracın yapımını tamamladı.

Şirket patronu Brain Morrison, Skai’nin trafik sıkışıklığını azaltmaktan doğal afetlerde malzeme taşımaya kadar kadar çok yönlü yaşam çözümleri sunduğunu dile getirdi.

Uçan taksi Skai, altı elektrikli motora sahip. Bu motorlara üç ayrı hidrojen yakıt ünitesinden enerji sağlanıyor. Bunlardan birinci ve ikincisinin  arızalanmasıyla bile araç etkilenmiyor ve hedefine ulaşabiliyor. Ancak yinede kötü senaryolara karşı araçta gelişmiş özelliklere sahip bir paraşüt bulunuyor. Bu paraşüt aracı sarsmadan ve zarar vermeden yere indirebiliyor.

Uçan otomobil Skai 4 yolcu ve 1 pilot koltuğuna sahip. Toplamda 5 kişiyi rahatlıkla taşıyabilen araç, dikey kalkış ve dikey iniş yapabiliyor. Tam dolu yakıt kapasitesiyle Skai 650 Km uçabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ