MorTilki.Com

ABD Ambargosuna Rağmen Huawei, Samsung’u Solladı!

ABD Ambargosuna Rağmen Huawei, Samsung’u Solladı!

”Ulusal güvenlik riski” oluşturduğu gerekçesiyle ABD tarafından kara listeye alınarak ambargo uygulanan Huawei, tüm engellemelere rağmen hızla büyümeye devam ediyor. İkinci çeyrekte 55.8 Milyon akıllı telefon satışıyla zirveye çıkan Çinli telekomünikasyon devi, en yakın rakibi olan Samsung’u geride bıraktı.

Bilindiği gibi ABD, Huawei‘nin Çin istihbarat teşkilatıyla işbirliği yaptığını iddia etmiş ve ulusal güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle ambargo kararı almıştı. ABD’nin Huawei’nin önüne koyduğu tüm engellere rağmen Çinli şirket atılım yapmayı sürdürerek en çok satılan akıllı telefon markası oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri analiz eden Canalys, Huawei’nin dünyanın en çok akıllı telefon satan şirketi olduğunu rakamlarla duyurdu. Buna göre, Huawei son çeyrekte 55.8 milyon adet telefon satarken, Samsung 53.7 milyon telefon satışıyla 2. sırada yer buldu.

Yapılan araştırmalar, ABD ambargolarının Huawei’nin küresel pazarda satışını bir nebze azalttığını ancak Çin iç pazarında büyük ölçüde artışa neden olduğunu gösteriyor. Uzmanlar, Huawei’nin liderliğini sürdürebilmesi için küresel pazarda da atılıma ihtiyacı olduğunu belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl bazı konularda İsviçreli telekom markası Sunrise ile işbirliği yapan Huawei Technologies Co. Ltd. 262 İsveç yerleşim merkezine sunulması düşünülen 5G’de hız rekoru kırarak, 2 Gbps olan eski indirme hızını 3.67 Gbps’e yükseltmiş ve neredeyse iki kat hız artımı yapmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ