MorTilki.Com

WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Sorununun Kaynağı Belli Oldu

WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Sorununun Kaynağı Belli Oldu

Günümüzde neredeyse her akıllı cep telefonunda kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün yaşanmaya başlayan bazı aksaklıklar nedeniyle birçok eleştiri aldı. Uygulamayı kullananlar, mesajlaştıkları kişinin son görülme bilgileri ve çevrimiçi olup olmadığı bilgisine erişemedi. WhatsApp yetkilileri bir açıklama yaparak her iki problemin de sunucu kaynaklığı olduğunu, saat 23.00’dan itibaren sorunun giderildiğini duyurdu.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, yoğunluk nedeniyle bazı günler çeşitli sorunlar yaşıyor. Dünya genelindeki kullanıcıların büyük bir bölümü, uygulama üzerinden sohbet ettikleri kişilerin çevrimiçi durumu ve görülme bilgilerine ulaşamadığını raporladı.

Aynı zamanda bazı uygulama kullanıcıları, bugün itibariyle WhatsApp’a bağlanmakta sorun yaşadıklarını belirtti. En çok Avrupa, Güney Amerika ve ABD’de bulunan kullanıcıları etkileyen söz konusu erişim problemi, sosyal mecralarda günün en çok konuşulan konularından birisi haline geldi.

Türkiye’deki birçok WhatsApp kullanıcısını da etkileyen sorun, uygulamanın Android, iOS ve WhatsApp Web gibi ayrı versiyonların hepsinde yaşandı. Şirket mühendisleri, 6 saat süren bir araştırma sonucu sorunun bazı sunucularda yaşanan problemlerden dolayı meydana geldiğini belirledi. Uygulamayı kullanan milyonlarca kişiyi etkileyen bu hata, gizlilik tercihleri bölümününde bulunan bir ayarı otomatik olarak “Hiç kimse” olarak değiştiriyor.

WhatsApp çalışanları, sorun yaşayanların uygulamayı silerek yeniden yüklememesi gerektiğini, aksi taktirde uygulamaya yeniden bağlanırken giriş problemleri yaşanabileceğini belirtti.

Söz konusu sunucu hatası, Türkiye saati ile 23.00 civarında giderildi. WhatsApp kullananlar, şu an itibariyle sohbet listelerindeki kişilerin son görülme ve çevrimiçi bilgilerine erişebiliyor. Üyelerin gizlilik bölümde otomatik olarak değiştirilen ayarları da eski haline döndü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ