MorTilki.Com

Bütçe Dostu Yeni iPhone 9 Modelinin Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Kesinleşti

Bütçe Dostu Yeni iPhone 9 Modelinin Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Kesinleşti

Cep telefonu üretimi konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Apple, uygun fiyatı ve ergonomik tasarımıyla ön plana çıkan iPhone 9 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor…

Firmanın son ürettiği son cep telefonları, yüksek fiyat etiketi nedeniyle sadece belirli bir kesime hitap ediyor. Ülkelerin uyguladığı vergi politikaları nedeniyle istenilen satış rakamlarına ulaşamayan Apple, düşük fiyatlı modeli olan iPhone 9‘un seri üretimine Şubat ayında başlayacak.

iPhone 9 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sağlam dış kaynaklardan alınan bilgilere göre, Mart ayının ikinci haftası raflardaki yerini alması beklenen yeni akıllı telefonunun tasarımı, geçtiğimiz yıllarda üretilen iPhone 8 modelini andırıyor. İşlemci olarak iPhone 11 serisinde kullanılan yeni nesil A13 Bionic kullanılacak. Cihazın ekran büyüklüğü ise 4.7 inç olarak belirtiliyor.

Üretici firma, ilerleyen günlerde piyasaya çıkacak ürünün birçok ülkede yoğun talep göreceğini tahmin ediyor. Bu durumu göz önüne alan Apple, işlemcilerini temin ettiği şirketten yüklü miktarda bir siparişte bulunduğu öğrenildi.

iPhone 9, dört yıl önce satışa sunulan iPhone SE modelinden sonra Apple tarafından tüketicilere sunulan ikinci uygun fiyatlı telefon unvanına sahip olacak. Yeni üretilen iPhone modellerinde kullanılmayan ancak kullanıcıların özlediği Touch ID, bu modelle birlikte yeniden kullanılmaya başlanacak.

iPhone 9, 399 Dolardan Başlayan Fiyata Satılacak

iPhone SE 2 veya iPhone 9 adıyla çıkması beklenen telefon, 3 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip başlangıç versiyonuyla 399 dolar fiyat etiketiyle satılacak. Cihazın satışa çıkmasıyla, şu an piyasada aynı fiyatlara satılan Android modeller yerine iPhone 9’un tercih edileceği tahmin ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ