MorTilki.Com

Dünyanın En Sağlam ve Şarjı En Uzun Süre Giden Akıllı Saati: Garmin Tactix Delta

Dünyanın En Sağlam ve Şarjı En Uzun Süre Giden Akıllı Saati: Garmin Tactix Delta

ABD merkezli teknoloji üreticisi Garmin, akıllı saat konusunda çığır açabilecek yeni ürününü tanıttı. Askeri standartlara göre üretilen akıllı saat, normal kullanımla 21 gün, tasarruf moduyla da 80 gün kullanılabiliyor…

En zorlu doğa koşullarında bile kullanılabilen akıllı saat, üst düzey güvelik özellikleriyle donatıldı. Kullanıcı, özel olarak atanmış bir tuş kombinasyonu sayesinde cihazdaki bütün verileri kolaylıkla silme imkanına sahip.

Akıllı saatlerin kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. İlerleyen yıllarda klasik saatlerin yerini alması beklenen bu küçük teknolojik cihazlar günümüzde; kalp atış hızı, uyku süresi, gün içinde atılan adım sayısı ve spor aktiviteleri gibi birçok şeyi ölçerek kullanıcıyı bilgilendirebiliyor.

Farklı markalar tarafından satışa sunulan akıllı saatler, bazı faydalı özelliklerle donatılsa da en fazla bir hafta boyunca kullanılabiliyor. Bu konuda bir süredir çalışmalar yürüten Garmin, çok daha uzun süre kullanım sunan bataryaya sahip Delta modelini tanıttı.

Uzun süre kullanılabilmesinin yanı sıra Garmin Tactix Delta, suya, darbelere ve kişisel verilerin korunmasına yönelik gelişmiş özelliklere birlikte geliyor.

1.4 inç ekrana sahip akıllı saat, gelişmiş güç yönetimi sayesinde cihazın hangi özellikleri aktif edildiğinde ne kadar kullanılabileceğini bildiriyor. Yeni nesil akıllı telefonlarla uyumlu olan Tactix Delta, hayalet modu sayesinde güvenlik amacıyla verilerin saatte depolanmasının önüne geçiyor. Aynı zamanda bu modla birlikte devreye giren bir tuşa basılarak bütün veriler silinebiliyor.

Jumpmaster adı verilen özel mod, paraşüt atlayışı yapan askerler için özel olarak geliştirildi. İki farklı koordinatı tek ekranda gösteren GPS sistemi, istenilen hedefe ulaşmak için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Şirket tarafından geliştirilen ve şimdilik sadece Amerika’da kullanılan Garmin Pay ödeme sisteminini destekleyen cihaz, tüm özellikler aktif bir şekilde kullanılırsa 21 gün, pil tasarrufu modunda ise 80 gün kullanılabiliyor. Şık tasarımı ve sıraladığımız gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken akıllı saat 900 dolarlık fiyat etiketine sahip.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ