MorTilki.Com

Odada Sivrisinek Arama Derdine Son! Sivrisineklerin Konumunu Tespit Eden Cihaz Tanıtıldı

Her geçen gün gelişen teknoloji, hayatın farklı alanlarında karşımıza çıkarak bizi şaşırtmaya devam ediyor. CES 2020 teknoloji fuarında tanıtılan Bzigo isimli ürün, etkinliğe katılan davetlilerin ilgisini çekmeyi başardı. Cihaz, kızılötesi sensörler sayesinde odadaki sivrisineklerin nerede olduğunu tespit ederek kullanıcısına bildiriyor.


Sıcak yaz döneminde gecelerimizi kabusa çeviren sivrisinekler, teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firmanın radarına girdi. Firmanın Bzigo adını verdiği ürün, birçok kişinin şikayet ettiği sivrisinek sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Saklanmak konusunda oldukça marifetli olan sivrisinekler, odaya yerleştirilen ve kamerayı andıran bu küçük cihaz sayesinde artık gizlenemeyecek. 🙂

Cihazın içinde bulunan kızılötesi ışık ve kamera, özel olarak geliştirilen algoritmayla uyumlu bir şekilde çalışarak sineklerin saklandığı yeri lazer bir ışıkla işaretliyor. Üretici, sistemde kullanılan lazerin insanlara hiçbir zararı olmadığını ve ürünün en karanlık ortamlarda bile görevini başarıyla yerine getirdiğini söylüyor.

CES 2020‘de birçok misafirin ilgisini çekmeyi başaran Bzigo, şimdilik sadece belirli bir büyüklükteki kapalı alanlarda kullanılabiliyor. Geliştirme aşamasının devam ettiğini söyleyen üretici, cihazın menzilinin 8 metrekarelik bir oda için uygun olduğunu söylüyor.

Etkinlikte tanıtılan Bzigo isimli cihaz, henüz prototip aşamasında ve daha kullanışlı hale getirilebilmesi için kullanıcıların fikirleri alınıyor. 2021 yılında satılmaya başlayacak ürün, bütün akıllı telefonlara yüklenebilen bir uygulama ile kumanda edilebiliyor. Dikkat çeken bu ilginç ürünün fiyatının ise 170 dolar olacağı söyleniyor.

MorTilki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ