MorTilki.Com

Bosch, Hayat Kolaylaştıran Yeni Akıllı Gözlük Teknolojisini CES 2020 Etkinliğinde Tanıtacak

Bosch, Hayat Kolaylaştıran Yeni Akıllı Gözlük Teknolojisini CES 2020 Etkinliğinde Tanıtacak

Ünlü Alman markası Bosch, elektronik ve otomotiv parçası konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden. Firma tarafından yakında piyasa sürülecek olan akıllı gözlük modeli, bu alanda şimdiye kadar üretilmiş ürünlerden daha kullanışlı ve ergonomik görünüyor.

Geleceğin teknolojik gereçlerinden olan akıllı gözlükler, günümüzde birçok farklı marka tarafından üzerinde çalışan projelerin başında geliyor. Bu markalar tarafından şimdiye kadar tanıtımı yapılan ürünler, tasarım ve özellik konusunda henüz kullanıcıları cezbetmeyi başarabilmiş değil.

Bosch, CES 2020 fuarında tanıtacağı akıllı gözlük modeli ile sektöre yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Önümüzdeki günlerde tüketiciye sunulması planlanan ürün, yüksek pil kapasitesi sayesinde gün boyu kesintisiz kullanım imkanı ve şık tasarımı gibi özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Alman teknoloji devi, gözlüklerde kullanılan Light Drive adını verdiği sistemle kullanıcıların günlük hayattaki birçok işini kolaylaştıracağını iddia ediyor. Akıllı gözlüğün sap kısmına entegre edilen sistem, 10 gramdan daha hafif olmasına rağmen birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Bosch tarafından üretilen akıllı gözlük, yüksek güneş ışığı altında bile kaliteli bir görüntü sunuyor. Light Drive teknolojisine sahip model, 7 – 10 Ocak tarihinde gerçekleşecek CES 2020 etkinliğinde tanıtılacak.

Ustalıkla üretilen akıllı gözlüğün tasarımı, günlük hayatta birçok kişinin kullandığı gözlüklerden ayırt edilemiyor. Ürününde kullanılan küçük parçalar çerçeve sap kısımlarına yerleştirilmiş. Light Drive isimli sistem, bu parçalardan elde ettiği verileri net bir şekilde gözlüğün camına yansıtıyor ve bu görüntüler sadece kullanıcı tarafından görülebiliyor.

Piyasadaki birçok akıllı telefon ile uyumlu bir şekilde çalışan Bosch akıllı gözlük, mesajları, navigasyon yönlendirmelerini, bildirimleri ve hatırlatıcıları her ortamda rahat bir şekilde görülebilen ekrana yansıtarak kullanıcıyı bilgilendiriyor. Ürünü kullanan kişi, bütün bu bilgilere cep telefonuna bakmaya gerek kalmadan erişilebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ