MorTilki.Com

2019 Yılının En İyi Video Çeken Telefonu Açıklandı

2019 Yılının En İyi Video Çeken Telefonu Açıklandı

Her geçen gün kazandıkları yeni özellikler sayesinde hayatın birçok alanında çeşitli kolaylıklar sağlayan yeni nesil cep telefonları, artık neredeyse profesyonel kameralar kadar kaliteli videolar çekme imkanı sunuyor. Piyasadaki akıllı telefonların fotoğraf ve video konusundaki kabiliyetlerini tarafsız olarak test eden DxOmark, 2019 yılının en iyi video çekebilen akıllı telefon modelini paylaştı.

Firmanın gerçekleştirmiş olduğu testlerde; Huawei, Samsung, Xiaomi ve Apple gibi teknoloji devlerinin son ürettikleri amiral gemisi modelleri ilk sıraya yerleşmek için yarıştı. DxOmark‘ın video testlerinden galip ayrılmayı başaran model, Apple iPhone 11 Pro Max oldu.

Tanıtımı 10 Eylül tarihinde yapılan iPhone 11 Pro Max, tasarım konusunda kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratsa da, fotoğraf ve video çekimi konusundaki performansı ile tam not almayı başarmıştı.

Ülkemizde cep yakan bir fiyat etiketine sahip iPhone 11 Prox Max, piyasaya çıkmasının ardından birçok teknoloji kanalının incelemelerine tabi tutulmuştu. Telefonun kamerası, düşük ışık gece ve geniş açı çekimlerindeki performansıyla göz doldurmuştu.

Her yıl paylaştığı tarafsız test sonuçlarıyla cep telefonu satın almayı düşünlerin fikirlerini önemli oranda değiştiren DxOMark, uzmanlardan oluşan bir ekiple çeşitli cep telefonu markalarının ürünlerini test etti. Söz konusu testlerde; iPhone 11 Pro Max, Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition ve Google Pixel 4 modelleri ilk üçte yer aldı. İlk sırada bulunan iPhone 11 Pro Max ile kaydedilen videolar dikkat çekti.

2019’un en iyi video çeken telefonu olarak seçilen iPhone 11 Pro Max, 12 MP, f/1.9 + 12 MP, f/2.0 + 12 MP, f/2.4 şeklinde sıralanmış üç ana kamerası ile kullanıcılarına stüdyo kalitesinde fotoğraf ve video çekebilme imkanı sunuyor. Sıraladığımız bu özellikleriyle 108 megapiksel kamerası bulunan Xiaomi Mi CC9 Pro modelini bile geride bırakmayı başaran iPhone 11 Pro Max, video kaydederken saniyede 60 kare ekleyebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ