MorTilki.Com

Popüler Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp’ın Android Versiyonu İçin Parmak İzi Desteği Geldi

Popüler Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp’ın Android Versiyonu İçin Parmak İzi Desteği Geldi

Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulamalarından WhatsApp, kullanışlı ve güvenli olması nedeniyle cep telefonu kullanıcılarının en çok kullandığı mesajlaşma uygulaması haline geldi. WhatsApp geliştiricileri, Android sürümü için uzun zamandır üzerinde çalıştıkları parmak izi desteğini duyurdu.

WhatsApp Mesajları Parmak İziyle Korunacak

Şirketin resmi sayfasında yayınlanan habere göre; WhatsApp Android kullanıcıları, istedikleri taktirde parmak izi güvenlik özelliğini açarak mesajlarının başka kişiler tarafından okunmasının önüne geçebilecek. Cihazın kilidi açık dahi olsa WhatsApp uygulamasına giriş yapmak için parmak izi taraması gerekecek. Bu yeni güvenlik önlemi sayesinde meraklı kişiler özel mesajlarınıza erişemeyecek.

WhatsApp Android Parmak İzi Özelliği Nasıl Açılır?

Bu güvenlik önlemi özelliği, WhatsApp iOS kullanıcıları için 2019 yılının Şubat ayında kullanıma sunulmuştu. Android işletim sistemi için uzun zamandır beta sürecinde olan parmak izi özelliği, yeni yayımlanan bir güncelleme ile parmak izi sensörü bulunan bütün Android telefonlarda kullanılabilecek.

WhatsApp mesajlarınızı parmak iziyle şifrelemek için öncelikle uygulamanın ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra Hesap > Gizlilik > Parmak İzi Kilidi adımlarını takip ederek bu özelliği etkin hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu bölümde bulunan diğer ayarları aktif ederek, parmak izi korumasının ne kadar süre sonra devreye gireceğini ayarlamak mümkün. Ayrıca uygulama bildirimlerinin gizleme ve gösterme seçeneklerini de ayarlayabilirsiniz. Bildirimlerde içeriği gizle bölümünü aktif hale getirirseniz, WhatsApp mesajlarının içeriği bildirimlerde görünmez.

Birçok Android kullanıcısının merakla beklediği parmak izi kilidi şifrelemesi, WhatasApp kullanan akıllı telefon sahiplerinin gizlilik ve güvenlik konusundaki deneyimlerini artırmayı hedefliyor. Yeni eklenen bu özellik sayesinde birçok kişi tarafından kullanılan uygulama kilitleme araçlarına ihtiyaç kalmayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ