MorTilki.Com

Zumba Yaparak Eğlenirken Kilo Vermek Mümkün!

Zumba Yaparak Eğlenirken Kilo Vermek Mümkün!

Son dönemlerde ismini sık duymaya başladığımız zumba, spor ile müziğin birleşmesi ile ortaya çıkan fitness programıdır. Zumba ülkemizde yeni yaygınlaşmaya başlasa da, diğer ülkelerde oldukça popülerdir. Hem eğlenmek hem de kilo vermek isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir aktivitedir. Zumba hakkında merak edilen konuları sizler için araştırdık.

Günde Yaklaşık 600 ile 100 Kalori Yaktırıyor

Kolombiyalı bir dansçı tarafından 1990’lı yıllarda başlatılmış olan zumba akımı, günümüzde en yaygın olarak yapılan fitness aktivitesidir. Vücutta bulunan bütün kasların çalışmasını sağlayarak sıkı ve fit bir vücuda sahip olmayı sağlıyor. Eğlenceli ve hareketli olan zumba yaparak günde 600 ile 1000 kalori vermek mümkün.

Endorfin Salgılayarak Mutlu Hissettiren Bir Aktivite

Zumba yapanların enerji seviyesi oldukça yükselmektedir. Bir mutluluk hormonu olan endorfin salgılamaya yardımcı olarak insanların mutlu hissetmesini sağlar. Ayrıca, kas sorunu olamayan her yaş grubundan insan tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Zumba Yaparak Zayıflayanlar Var Mı?

Zumba yaparak zayıflayan birçok kişi bulunmaktadır. Bu aktiveteye başlayanlar ilk haftadan itibaren olumlu sonuçlar elde ettiklerini söylemektedir. Haftada 2 gün zumba yaparak 3 cm incelen kişiler bulunmaktadır.

Zumba yaparak başarı elde edemeyenlerin yaptığı en büyük hata; zumba döneminde beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmemesidir. 

Zumba Yapanlar İçin Diyet Gerekli Mi?

Zumba oldukça yüksek miktarlarda kalori yaktırır ancak, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı ile desteklenmesi gereklidir. Bu aktivite bir spor yöntemi sayıldığı için beslenme yöntemi daha da önem kazanmaktadır.

Zumba yaparken yanlış şekilde beslenerek olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Günlük olarak alınması gereken protein miktarına dikkat etmeli, doğal ve sağlıklı besinler tercih edilmelidir. Sabah kahvaltıları ihmal edilmemeli, günlük olarak belirlenen beslenme programındaki kalori miktarına uyulmalıdır. Bir uzmana danışarak sizin için en uygun beslenme programını belirleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ