MorTilki.Com

Evde veya Ofiste 2 Dakikalık Egzersizler İle Mutluluğunuzu Arttırın

Evde veya Ofiste 2 Dakikalık Egzersizler İle Mutluluğunuzu Arttırın

Spor salonlarına gitmeye gerek kalmadan, evde veya ofiste uygulayabileceğiniz 2 dakikalık kolay egzersiz hareketleri ile mutluluk seviyenizi yükseklere çıkartabilirsiniz. Bu egzersizler, vücutta bulunan endorfin seviyesini yükselterek mutlu olmanıza neden oluyor.

Bu egzersiz yöntemleri, enerji dolu, fit ve mutlu bir gün geçirmenizi sağlayacak. 2 dakikalık ve pratik olan bu egzersiz yöntemlerini bir alışkanlık haline getirmenizde fayda var. 

Birçok insan sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için diyet ve spor gibi yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemler metabolizma için oldukça faydalıdır. Hareketsiz bir yaşam sürdüren genç yaştaki insanlar bu yaşam tarzından ilk etapta zarar görmezler fakat, bu durum ilerleyen yaşlarda oldukça önemli problemlere karşılaşılmasına neden olur. Bu nedenlerden dolayı düzenli egzersizler yapmak alışkanlık haline getirilmelidir.

Endorfin Seviyesini 2 Dakikada Arttıran Egzersizler:

Jumping Jack

Bu egzersiz yöntemi doğru yapıldığı zaman tüm vücut kaslarını çalıştırır. El ve ayakları açıp aynı anda kapatma şeklinde uygulanır. Jumping jack hareketini 30-40 saniye kadar yapmanız yeterlidir.

Squat

Squat hareketi kalça ve bacak bölgelerini geliştirmek için oldukça etkili bir egzersiz hareketidir. Bu hareketi günde 30 saniye kadar uygulamanız yeterlidir.

Mekik

Kol ve omuz bölgelerini geliştirmek için uygulanan bir egzersiz yöntemidir. Günde 30 saniye kadar mekik çekmeniz yeterlidir.

Yarım Mekik

Karın bölgesinde bulunan kasları sıkı ve güçlü bir hale getirmek için yapılan bir harekettir. 30-40 saniye kadar bu egzersiz yöntemini uygulayarak fit bir görünüm kazanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ